Portal Pszczelarski

Aresztowano wandali, którzy zniszczyli pasiekę Wild Hill Honey

Zniszczona pasieka Wild Hill Honey w USA. Źródło: facebook.com/WildHillHoney/photos/pcb.841585802690809/841585762690813/

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA Justin Engelhardt Wild Hill Honey

Policja aresztowała dwóch chłopców za zabicie pół miliona pszczół na farmie w stanie Iowa. Chłopcy w wieku 12 i 13 lat zostali oskarżeni o zniszczenie ponad 50 uli w gospodarstwie Wild Hill Honey w Sioux City, co spowodowało zamarznięcie pół miliona pszczół. 

Właściciel gospodarstwa pasiecznego Wild Hill Honey Justin Engelhardt stwierdził, że chłopcy wyrządzili szkody na kwotę 60 000 $, co nazwał "całkowicie bezsensownym" działaniem. Ponieważ ubezpieczyciele nie pokrywają zniszczenia uli przez osoby trzecie, para straciła wszystko. Na szczęście jednak, sprawa zwróciła na siebie uwagę lokalnej społeczności i utworzono zbiórkę pieniędzy. Jak dotąd zebrano 30 000 dolarów. Umożliwi to małżonkom ponowne rozpoczęcie działalności na wiosnę.

Pan Engelhardt powiedział: "To było niesamowite, jesteśmy głęboko wdzięczni za wszystkie datki mieszkańców Sioux City i ludzi w całym kraju. Już poczyniliśmy przygotowania, żeby ulokować kilka uli na południu".

Obszar, w którym doszło do przestępstwa znajduje się na uboczu i nie znaleziono, nikogo kto widziałby sprawców. Policja twierdzi, że zidentyfikowała podejrzanych po serii doniesień od społeczeństwa. Chłopcy zostali oskarżeni o przestępstwo w obiekcie rolnym i włamanie trzeciego stopnia, a także zaostrzone wykroczenie za posiadanie narzędzi włamywaczy.

W przypadku skazania grozi im do 10 lat więzienia i grzywny do 10 000 dolarów.

Opracowano na podstawie:

Independent, Two children charged with killing half-a-million bees on Iowa farm, http://www.independent.co.uk/news/world/americas/children-kill-half-million-bees-vandalise-farm-charged-police-iowa-sioux-city-wild-hill-honey-a8167846.html, Data publikacji: 2018.01.19, Dataodczytu: 2018.01.21

Czytaj również:

Zniszczono całą pasiekę w Sioux City w USA 2017Liczba wyświetleń artykułu: 1365

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.