Portal Pszczelarski

Zniszczono całą pasiekę w Sioux City w USA 2017

Zniszczona pasieka w USA w Sioux City 2017. Źródło zdjęcia: facebook.com/WildHillHoney

pszczelarstwo w USA zniszczone ule Justin Engelhardt Tori Engelhardt Wild Hill Honey

Nieznani wandale spustoszyli pasiekę w miasteczku w Sioux City w amerykańskim stanie Iowa. W wyniku niezrozumiałego aktu wandalizmu zabitych zostało aż pół miliona pszczół. Na szczęście, dzięki pomocy społeczeństwa, pasiekę uda się odbudować.

Informacje o wydarzeniu podała Rzeczpospolita.pl. Z artykułu dowiadujemy się, że właściciele pasieki szacują poniesione straty na 50-60 tysięcy dolarów, a policja poszukuje sprawców. Natomiast na miejskim portalu miasteczka Sioux City możemy przeczytać więcej szczegółów na temat tego przykrego wydarzenia.

Właścicielami pasieki są Justin i Tori Engelhardt. Około czwartej nad ranem w czwartek 28 grudnia 2017 r. wybrali się, aby odgarnąć śnieg z 50 przechowywanych uli. Kiedy zbliżyli się do terenu pasieki, Justin zauważył, że ich ule zostały całkowicie zniszczone.

Przestępcy nic nie ukradli, był to czysty akt bezsensownego wandalizmu. Zniszczony został każdy z 50 uli. Włamano się do szopy i połamano lub rozbito cały sprzęt. Właściciele pasieki nazwali przestępstwo: "całkowicie bezsensownym", bo rzeczywiście widać ze sprawcom chodziło tylko i wyłącznie o sam akt dewastacji. Niestety, jak powiedział Engelhardt, ubezpieczyciele nie oferują polisy na ule, więc - gdyby nie pomoc społeczności - poniesione straty byłyby dla pary bardzo trudne do odbudowania. Miejska policja już bada sprawę, na szczęście zachowane zostały odciski butów na śniegu, więc jest szansa na znalezienie sprawców.

Właściciele jako pierwsi poinformowali o zdarzeniu, na fanpage’u pasieki (Wild Hill Honey). Informacja rozeszła się błyskawicznie, wiele osób zorganizowało zbiórki pomocy, niektórzy przekazywali sprzęt i inne datki. Dzięki temu, jeszcze przed końcem roku Państwo Engelheatdt ogłosili, że ich wszystkie potrzeby zostały zaspokojone i na szczęście będą mogli kontynuować działalność na wiosnę.

Opracowano na podstawie:

Rzeczpospolita, Wandale zabili pół miliona pszczół, http://www.rp.pl/Przestepczosc/171239969-Wandale-zabili-pol-miliona-pszczol.html, Data publikacji: 2017.12.30., Data odczytu: 2018.01.01.

Sioux City Journal, Vandalism destroys half million bees, wipes out Sioux City honey business, http://siouxcityjournal.com/news/local/vandalism-destroys-half-million-bees-wipes-out-sioux-city-honey/article_b883044a-8df8-5b54-95a8-46afcb6c8624.html, Data publikacji: 2017.12.28, Data odczytu: 2018.01.01

Czytaj również:

Aresztowano wandali, którzy zniszczyli pasiekę Wild Hill HoneyLiczba wyświetleń artykułu: 1298

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2018-01-07 12:17:58

Mam nadzieję, że karma szybko dopadnie wandali!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.