Portal Pszczelarski

W pierwszym dniu przekroczono budżet programu WFOŚiGWwT

Pszczelarz usuwający pszczoły z ramki.

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie Ochrona Bioróżnorodności na rzecz zwiększenia populacji pszczół 2018 dofinansowanie pasieki

W trakcie pierwszych kilku godzin przyjmowania wniosków w ramach programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu "Ochrona Bioróżnorodności na rzecz zwiększenia populacji pszczół 2018" złożono wnioski na łączną kwotę przekraczającą zaplanowany budżet.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu rozpoczął nabór wniosków na dofinansowanie zakupów na rzecz zwiększenia populacji pszczół. Planowany termin zakończenia przyjmowania wniosków to 28.02.2018 roku, jednak - jak informuje organ - już w pierwszym dniu zarejestrowano wnioski o wartości przekraczającej przewidziany budżet.

Z informacji udostępnionych stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wynika, iż już w dniu rozpoczęcia przyjmowania wniosków, tj. 15 stycznia 2018 roku, między 7:00 a 13:00 zarejestrowano aż 134 wnioski, których łączna wartość wynosiła 668 915 złotych. Budżet programu wynosi jedynie 500 tysięcy złotych, więc już w pierwszych kilku godzinach złożono wnioski przekraczające tę kwotę.

Pracownicy Funduszu informują, że w tym momencie następuje weryfikacja formalna wniosków i jeżeli wartość tych zatwierdzonych przekroczy przewidzianą kwotę dofinansowania, nabór wniosków zostanie wstrzymany przed terminem.

Opracowano na podstawie:

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, Ważna informacja dla zainteresowanych Programem Priorytetowym ochrona bioróżnorodności poprzez działania na rzecz zwiększenia populacji pszczół 2018!, http://www.wfosigw.torun.pl/aktualnosc-332-wazna_informacja_dla_zainteresowanych.html, Data publikacji: 2018.01.15, Data odczytu:2018.01.16

Czytaj również:

Ochrona bioróżnorodności poprzez działania na rzecz zwiększenia populacji pszczół 2018 - zasadyLiczba wyświetleń artykułu: 1214

Komentarze z forum pszczelarskiego

Antoni 2018-01-21 08:39:55

Czyli zapotrzebowanie na środki było bardzo duże. Nie rozumiem tylko przedwczesnego skończenia przyjmowania zgłoszeń. Nie powinni zrobić jakiejś listy rezerwowych?

eryk16 2018-01-22 13:11:50

Tego chyba jeszcze nie było, żeby tak szybko rozeszły się pieniądze. Oby tylko zostały dobrze spożytkowane...  Współpracują z portalem:

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.