Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

W pierwszym dniu przekroczono budżet programu WFOŚiGWwT

Pszczelarz usuwający pszczoły z ramki.

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie Ochrona Bioróżnorodności na rzecz zwiększenia populacji pszczół 2018 dofinansowanie pasieki

W trakcie pierwszych kilku godzin przyjmowania wniosków w ramach programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu "Ochrona Bioróżnorodności na rzecz zwiększenia populacji pszczół 2018" złożono wnioski na łączną kwotę przekraczającą zaplanowany budżet.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu rozpoczął nabór wniosków na dofinansowanie zakupów na rzecz zwiększenia populacji pszczół. Planowany termin zakończenia przyjmowania wniosków to 28.02.2018 roku, jednak - jak informuje organ - już w pierwszym dniu zarejestrowano wnioski o wartości przekraczającej przewidziany budżet.

Z informacji udostępnionych stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wynika, iż już w dniu rozpoczęcia przyjmowania wniosków, tj. 15 stycznia 2018 roku, między 7:00 a 13:00 zarejestrowano aż 134 wnioski, których łączna wartość wynosiła 668 915 złotych. Budżet programu wynosi jedynie 500 tysięcy złotych, więc już w pierwszych kilku godzinach złożono wnioski przekraczające tę kwotę.

Pracownicy Funduszu informują, że w tym momencie następuje weryfikacja formalna wniosków i jeżeli wartość tych zatwierdzonych przekroczy przewidzianą kwotę dofinansowania, nabór wniosków zostanie wstrzymany przed terminem.

Opracowano na podstawie:

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, Ważna informacja dla zainteresowanych Programem Priorytetowym ochrona bioróżnorodności poprzez działania na rzecz zwiększenia populacji pszczół 2018!, http://www.wfosigw.torun.pl/aktualnosc-332-wazna_informacja_dla_zainteresowanych.html, Data publikacji: 2018.01.15, Data odczytu:2018.01.16

Czytaj również:

Ochrona bioróżnorodności poprzez działania na rzecz zwiększenia populacji pszczół 2018 - zasadyLiczba wyświetleń artykułu: 1304

Komentarze z forum pszczelarskiego

Antoni 2018-01-21 08:39:55

Czyli zapotrzebowanie na środki było bardzo duże. Nie rozumiem tylko przedwczesnego skończenia przyjmowania zgłoszeń. Nie powinni zrobić jakiejś listy rezerwowych?

eryk16 2018-01-22 13:11:50

Tego chyba jeszcze nie było, żeby tak szybko rozeszły się pieniądze. Oby tylko zostały dobrze spożytkowane...  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie