Portal Pszczelarski

W pierwszym dniu przekroczono budżet programu WFOŚiGWwT

Pszczelarz usuwający pszczoły z ramki.

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie Ochrona Bioróżnorodności na rzecz zwiększenia populacji pszczół 2018 dofinansowanie pasieki

W trakcie pierwszych kilku godzin przyjmowania wniosków w ramach programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu "Ochrona Bioróżnorodności na rzecz zwiększenia populacji pszczół 2018" złożono wnioski na łączną kwotę przekraczającą zaplanowany budżet.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu rozpoczął nabór wniosków na dofinansowanie zakupów na rzecz zwiększenia populacji pszczół. Planowany termin zakończenia przyjmowania wniosków to 28.02.2018 roku, jednak - jak informuje organ - już w pierwszym dniu zarejestrowano wnioski o wartości przekraczającej przewidziany budżet.

Z informacji udostępnionych stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wynika, iż już w dniu rozpoczęcia przyjmowania wniosków, tj. 15 stycznia 2018 roku, między 7:00 a 13:00 zarejestrowano aż 134 wnioski, których łączna wartość wynosiła 668 915 złotych. Budżet programu wynosi jedynie 500 tysięcy złotych, więc już w pierwszych kilku godzinach złożono wnioski przekraczające tę kwotę.

Pracownicy Funduszu informują, że w tym momencie następuje weryfikacja formalna wniosków i jeżeli wartość tych zatwierdzonych przekroczy przewidzianą kwotę dofinansowania, nabór wniosków zostanie wstrzymany przed terminem.

Opracowano na podstawie:

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, Ważna informacja dla zainteresowanych Programem Priorytetowym ochrona bioróżnorodności poprzez działania na rzecz zwiększenia populacji pszczół 2018!, http://www.wfosigw.torun.pl/aktualnosc-332-wazna_informacja_dla_zainteresowanych.html, Data publikacji: 2018.01.15, Data odczytu:2018.01.16

Czytaj również:

Ochrona bioróżnorodności poprzez działania na rzecz zwiększenia populacji pszczół 2018 - zasadyLiczba wyświetleń artykułu: 1175

Komentarze z forum pszczelarskiego

Antoni 2018-01-21 08:39:55

Czyli zapotrzebowanie na środki było bardzo duże. Nie rozumiem tylko przedwczesnego skończenia przyjmowania zgłoszeń. Nie powinni zrobić jakiejś listy rezerwowych?

eryk16 2018-01-22 13:11:50

Tego chyba jeszcze nie było, żeby tak szybko rozeszły się pieniądze. Oby tylko zostały dobrze spożytkowane...  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Kontrola jakości miodu

Właściwości i zastosowanie miodu

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą

Varroa destructor - cykl życiowy i rozwojowy

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Garden Expo 2018 w Jasionce

I Mielecka Konferencja Pszczelarska

Międzynarodowa Konferencja Bartnicza - Dekada Polskiego Bartnictwa 2017