Portal Pszczelarski

Warsztaty pszczelarskie w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie 2018

wydarzenie pszczelarskie pszczelarstwo śląskie warsztaty pszczelarskie szkolenie pszczelarskie luty 2018 2018 Mikołów Warsztaty pszczelarskie w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie 2018 Pasieka Edukacyjna Skrzydlaci Przyjaciele

Działająca przy Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie, Pasieka Edukacyjna Skrzydlaci Przyjaciele prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych. W okresie zimowym można skorzystać z warsztatów pod tytułem "Co robią pszczoły zimą"?

Pomysł założenia pasieki był umotywowany głównie chęcią podzielania się pasją i szczerzenia informacji o owadach zapylających. Dzieci i dorośli, którzy odwiedzają Skrzydlatych Przyjaciół mogą dowiedzieć się czym w ogóle jest pasieka, jak wyglądają różnego rodzaju ule, w jaki sposób dba się o pszczoły i dlaczego tak ważna jest ich ochrona.

W okresie wiosenno-letnim zajęcia prowadzone są przy otwartych ulach. Wtedy w ciągu około 3 godzin można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat życia pszczół, sposobu pozyskiwania miodu czy technik ochrony i dbania o owady zapylające.

W okresie zimowym, a dokładnie w styczniu i lutym 2018, organizowane są warsztaty pt. "Co robią pszczoły zimą?". Takie warsztaty są ciekawą propozycją zarówno dla zorganizowanych grup szkolnych, jak i rodzinnych wycieczek.

Opracowano na podstawie:

Silesia Dzieci, Edukacja pszczelarska najmłodszych, http://silesiadzieci.pl/artykul/5815/edukacja-pszczelarska-najmlodszych, Data publikacji: 2017.12.28, Data odczytu: 2017.12.31

Czytaj również:

Warsztaty pszczelarskie w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie 2017



Liczba wyświetleń artykułu: 1934

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Historia pszczelarstwa kołem się toczy?

Glediczja trójcierniowa, iglicznia trójcierniowa – roślina miododajna

Linia pszczół car: Beskidka

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Skrzydełka z miodem i chili

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.