Portal Pszczelarski

Warsztaty pszczelarskie w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie 2018

wydarzenie pszczelarskie pszczelarstwo śląskie warsztaty pszczelarskie szkolenie pszczelarskie luty 2018 2018 Mikołów Warsztaty pszczelarskie w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie 2018 Pasieka Edukacyjna Skrzydlaci Przyjaciele

Działająca przy Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie, Pasieka Edukacyjna Skrzydlaci Przyjaciele prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych. W okresie zimowym można skorzystać z warsztatów pod tytułem "Co robią pszczoły zimą"?

Pomysł założenia pasieki był umotywowany głównie chęcią podzielania się pasją i szczerzenia informacji o owadach zapylających. Dzieci i dorośli, którzy odwiedzają Skrzydlatych Przyjaciół mogą dowiedzieć się czym w ogóle jest pasieka, jak wyglądają różnego rodzaju ule, w jaki sposób dba się o pszczoły i dlaczego tak ważna jest ich ochrona.

W okresie wiosenno-letnim zajęcia prowadzone są przy otwartych ulach. Wtedy w ciągu około 3 godzin można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat życia pszczół, sposobu pozyskiwania miodu czy technik ochrony i dbania o owady zapylające.

W okresie zimowym, a dokładnie w styczniu i lutym 2018, organizowane są warsztaty pt. "Co robią pszczoły zimą?". Takie warsztaty są ciekawą propozycją zarówno dla zorganizowanych grup szkolnych, jak i rodzinnych wycieczek.

Opracowano na podstawie:

Silesia Dzieci, Edukacja pszczelarska najmłodszych, http://silesiadzieci.pl/artykul/5815/edukacja-pszczelarska-najmlodszych, Data publikacji: 2017.12.28, Data odczytu: 2017.12.31

Czytaj również:

Warsztaty pszczelarskie w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie 2017Liczba wyświetleń artykułu: 1837

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Kluski leniwe w sosie maślano-miodowym

Sos malinowo-miodowy

Ryż cytrynowy z miodem

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Dyniowe drożdżowe z awokado

Kiwi w cieście z miodem rzepakowym

Ciasto dyniowe z rabarbarem i miodem

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Bananowe chipsy z miodem

Majowy miodek z mniszka lekarskiego