Portal Pszczelarski

Profesjonalny sprzęt pszczelarski z firmy Konigin

Konigin sprzęt pszczelarski sprzęt pszczelarski Konigin

Liczba firm, które zaopatrują gospodarstwa pszczelarskie w dobrej jakości sprzęt jest w Polsce ograniczona. Pszczelarzy z pewnością ucieszy to, że na rynku pojawił się nowy, duży gracz. Jest nim węgierska firma Konigin, która posiada oddział w Gliwicach.

Jakość z nowoczesności

Firma Konigin sprzęt pszczelarski wytwarza już od 15 lat. W tym czasie, dzięki zaufaniu którym obdarzają ją jej klienci, urosła ona do rozmiarów całkiem sporego przedsiębiorstwa. Dziś w 5 oddziałach produkcyjnych podmiot ten zatrudnia 44 pracowników. Na 1620 m2 powierzchni warsztatowej powstają rozwiązania sprzętowe dla każdej wielkości pasiek. Do produkcji tego sprzętu wykorzystuje się nowoczesne technologie, takie jak: cięcie blach nierdzewnych metodą laserową, czy spawanie metodami TIG/MIG/MAG. Pracownicy Konigin korzystają z profesjonalnego parku maszynowego przeznaczonego do obróbki stali nierdzewnej.

Od samego początku najważniejsza dla nas była jakość. Podjęto więc decyzję o niekorzystaniu z usług podwykonawców. Wszystkie urządzenia wytwarzamy samodzielnie, co daje nam pełną kontrolę nad procesem produkcyjnym i zapewnia najwyższą jakość na każdym etapie powstawania sprzętu – informuje Damian Bucki, przedstawiciel Konigin w Polsce.

konigin siedziba firmy

Aż 4 lata gwarancji

Na wypadek, gdyby coś jednak poszło nie tak, produkty Konigin objęte są gwarancją. W przypadku wystąpienia niezawinionej przez użytkownika awarii wszystkie urządzenia bez wyjątku są naprawiane na koszt producenta aż przez 4 lata od ich nabycia. To przejaw tego jak bardzo wierzymy w nasze produkty, w ich trwałość i niezawodność.

Dodatkowo warto nadmienić, że posiadamy wszystkie atesty i świadectwa jakości jakich wymaga się w krajach Unii Europejskiej. W celu zasięgnięcia dodatkowych informacji na temat naszych produktów i usług wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub e-mailowo. Ale bywamy też na wielu wydarzeniach pszczelarskich na terenie kraju, angażujemy się w rozwój polskiego pszczelarstwa poprzez sponsorowanie konferencji branżowych poszerzających wiedzę polskich pasieczników – mówi Damian Bucki.

Jak dowiedzieć się więcej?

Tylko w 2017 r. firma Konigin zorganizowała swe stoiska na 19 wystawach w różnych częściach Polski. Tam na własne oczy można było przekonać się o jakości sprzętu, wysokiej estetyce jego wykonania i jego ergonomii. Podmiot ten będzie obecny na kolejnych ważnych imprezach branżowych. Można też odwiedzić stronę internetową firmy, gdzie dostępny jest pełny katalog sprzętu tego producenta.

W roku 2018 zamieszczone zostanie na niej sporo filmów instruujących w jaki sposób efektywnie korzystać z produktów oferowanych przez Konigin. Ekskluzywnie dla czytelników Portalu Pszczelarskiego szykuje się prawdziwa gratka. Już w najbliższej przyszłości na łamach serwisu ukaże się seria artykułów opisująca najważniejsze grupy produktów marki Konigin. Już teraz zapraszamy do lektury.

Wsparcie rynku produktów pszczelich

Ważną i dobrą informacją dla pszczelarzy jest, że firma Konigin już od 2 lat realizuje zamówienia na sprzęt w ramach mechanizmu "Wsparcie rynku produktów pszczelich". Refundacje sprawiają, że profesjonalny sprzęt tego producenta jest w zasięgu każdego pszczelarza. Z możliwości zakupów refundowanych korzystać mogą pasiecznicy z całej Polski, każdego koła PZP i członkowie innych organizacji pszczelarskich. Aktualna oferta refundowanego sprzętu znajduje się na stronie internetowej firmy Konigin.

Czytaj również:

Konigin w trosce o polskich pszczelarzy

Miodarka kasetowa – produkt dla wymagających pszczelarzy



Liczba wyświetleń artykułu: 9067

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2017-10-10 20:33:23

Markę kojarzę i też na kilku targach widziałem. Dobrze, że pojawia się ktoś, kto może skutecznie zacząć konkurować z innymi, nie tylko na polskim rynku. Konkurencja zawsze jest dobra, byleby była zdrowa :)

mati 2017-11-01 19:01:21

czy jest morzliwosc kupna na raty

zbig 2018-06-16 15:28:49

Sprzęt wygląda dobrze na folderach,ale w praktyce już nie.
Skusiłem się na zakup miodarki kasetowej i po dostarczeniu okazało się że jest mało praktyczna.
Bęben ma wysokosc 76 cm,a odległosc od górnej części kasety do obrzeża bebna to aż 24 cm.
Wkładanie ramek z miodem bardzo uciążliwe,a żeby umyć dno miodarki to chyba trzeba wejsc do środka bo z góry sie nie sięgnie.Kosz i,silnik wibrują w czasie obrotów. Radzę sie dobrze przyjzeć przed kupnem

blondynekkrk 2018-06-21 16:50:26

Zbig, wszędzie dodałeś ten sam komentarz. Nie przeczę temu co zauważyłeś, ale jeżeli był to zakup na odległość to masz prawo zwrotu do 14 dni :) Ale widzę, że używałeś już ją więc niestety temat przepadł.

nesk91 2018-06-27 13:12:25

Zbig, posiadam kasetówke firmy Konigin i kompletnie nie zauważyłem problemu przy wkładaniu ramek do bębna. W przeszłości miałem kasetówke innego producenta i szczerze mogę powiedzieć że Konigin pod względem wykonania i pracy bije ją na głowę. Maszyna pracuję bardzo stabilnie.

TadeuszBrzynski 2019-01-17 12:17:48

A ja posiadam kilka urządzeń, miodarkę 12 kasetową, topiarkę elektryczną i odstojniki z płaszczem firmy Konigin. W przeszłości pracowałem na innej marki sprzęcie i potwierdzam co kolega nesk91. Sprzęt Konigin jest super, bardzo wydajny jeśli chodzi o miodarkę i topiarkę. Wirowanie ramek w miodarce Konigin to 3 min. na każdy wkład co np. u łysonia nie było możliwe. Kasety wychylają się na bęben prawie i to ma duże znaczenie. Jeśli chodzi o wkładanie ramek to kolega zbig chyba z konkurencji albo kosmosu:). Grubość materiałów, całość z nierdzewki, nie ma co nawet porównywać. Moim zdaniem najlepszy produkt na rynku w przyzwoitej cenie.



  Współpracują z portalem:

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Dzień Pszczoły w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie - 2014 r.

Kropla Słodyczy - akcja pszczelarska 2016

Z Kujawskim pomagamy pszczołom - W szkole jak w ulu

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę