Portal Pszczelarski

Profesjonalny sprzęt pszczelarski z firmy Konigin

Konigin sprzęt pszczelarski sprzęt pszczelarski Konigin

Liczba firm, które zaopatrują gospodarstwa pszczelarskie w dobrej jakości sprzęt jest w Polsce ograniczona. Pszczelarzy z pewnością ucieszy to, że na rynku pojawił się nowy, duży gracz. Jest nim węgierska firma Konigin, która posiada oddział w Gliwicach.

Jakość z nowoczesności

Firma Konigin sprzęt pszczelarski wytwarza już od 15 lat. W tym czasie, dzięki zaufaniu którym obdarzają ją jej klienci, urosła ona do rozmiarów całkiem sporego przedsiębiorstwa. Dziś w 5 oddziałach produkcyjnych podmiot ten zatrudnia 44 pracowników. Na 1620 m2 powierzchni warsztatowej powstają rozwiązania sprzętowe dla każdej wielkości pasiek. Do produkcji tego sprzętu wykorzystuje się nowoczesne technologie, takie jak: cięcie blach nierdzewnych metodą laserową, czy spawanie metodami TIG/MIG/MAG. Pracownicy Konigin korzystają z profesjonalnego parku maszynowego przeznaczonego do obróbki stali nierdzewnej.

Od samego początku najważniejsza dla nas była jakość. Podjęto więc decyzję o niekorzystaniu z usług podwykonawców. Wszystkie urządzenia wytwarzamy samodzielnie, co daje nam pełną kontrolę nad procesem produkcyjnym i zapewnia najwyższą jakość na każdym etapie powstawania sprzętu – informuje Damian Bucki, przedstawiciel Konigin w Polsce.

konigin siedziba firmy

Aż 4 lata gwarancji

Na wypadek, gdyby coś jednak poszło nie tak, produkty Konigin objęte są gwarancją. W przypadku wystąpienia niezawinionej przez użytkownika awarii wszystkie urządzenia bez wyjątku są naprawiane na koszt producenta aż przez 4 lata od ich nabycia. To przejaw tego jak bardzo wierzymy w nasze produkty, w ich trwałość i niezawodność.

Dodatkowo warto nadmienić, że posiadamy wszystkie atesty i świadectwa jakości jakich wymaga się w krajach Unii Europejskiej. W celu zasięgnięcia dodatkowych informacji na temat naszych produktów i usług wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub e-mailowo. Ale bywamy też na wielu wydarzeniach pszczelarskich na terenie kraju, angażujemy się w rozwój polskiego pszczelarstwa poprzez sponsorowanie konferencji branżowych poszerzających wiedzę polskich pasieczników – mówi Damian Bucki.

Jak dowiedzieć się więcej?

Tylko w 2017 r. firma Konigin zorganizowała swe stoiska na 19 wystawach w różnych częściach Polski. Tam na własne oczy można było przekonać się o jakości sprzętu, wysokiej estetyce jego wykonania i jego ergonomii. Podmiot ten będzie obecny na kolejnych ważnych imprezach branżowych. Można też odwiedzić stronę internetową firmy, gdzie dostępny jest pełny katalog sprzętu tego producenta.

W roku 2018 zamieszczone zostanie na niej sporo filmów instruujących w jaki sposób efektywnie korzystać z produktów oferowanych przez Konigin. Ekskluzywnie dla czytelników Portalu Pszczelarskiego szykuje się prawdziwa gratka. Już w najbliższej przyszłości na łamach serwisu ukaże się seria artykułów opisująca najważniejsze grupy produktów marki Konigin. Już teraz zapraszamy do lektury.

Wsparcie rynku produktów pszczelich

Ważną i dobrą informacją dla pszczelarzy jest, że firma Konigin już od 2 lat realizuje zamówienia na sprzęt w ramach mechanizmu "Wsparcie rynku produktów pszczelich". Refundacje sprawiają, że profesjonalny sprzęt tego producenta jest w zasięgu każdego pszczelarza. Z możliwości zakupów refundowanych korzystać mogą pasiecznicy z całej Polski, każdego koła PZP i członkowie innych organizacji pszczelarskich. Aktualna oferta refundowanego sprzętu znajduje się na stronie internetowej firmy Konigin.

Czytaj również:

Konigin w trosce o polskich pszczelarzy

Miodarka kasetowa – produkt dla wymagających pszczelarzyLiczba wyświetleń artykułu: 8714

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2017-10-10 20:33:23

Markę kojarzę i też na kilku targach widziałem. Dobrze, że pojawia się ktoś, kto może skutecznie zacząć konkurować z innymi, nie tylko na polskim rynku. Konkurencja zawsze jest dobra, byleby była zdrowa :)

mati 2017-11-01 19:01:21

czy jest morzliwosc kupna na raty

zbig 2018-06-16 15:28:49

Sprzęt wygląda dobrze na folderach,ale w praktyce już nie.
Skusiłem się na zakup miodarki kasetowej i po dostarczeniu okazało się że jest mało praktyczna.
Bęben ma wysokosc 76 cm,a odległosc od górnej części kasety do obrzeża bebna to aż 24 cm.
Wkładanie ramek z miodem bardzo uciążliwe,a żeby umyć dno miodarki to chyba trzeba wejsc do środka bo z góry sie nie sięgnie.Kosz i,silnik wibrują w czasie obrotów. Radzę sie dobrze przyjzeć przed kupnem

blondynekkrk 2018-06-21 16:50:26

Zbig, wszędzie dodałeś ten sam komentarz. Nie przeczę temu co zauważyłeś, ale jeżeli był to zakup na odległość to masz prawo zwrotu do 14 dni :) Ale widzę, że używałeś już ją więc niestety temat przepadł.

nesk91 2018-06-27 13:12:25

Zbig, posiadam kasetówke firmy Konigin i kompletnie nie zauważyłem problemu przy wkładaniu ramek do bębna. W przeszłości miałem kasetówke innego producenta i szczerze mogę powiedzieć że Konigin pod względem wykonania i pracy bije ją na głowę. Maszyna pracuję bardzo stabilnie.

TadeuszBrzynski 2019-01-17 12:17:48

A ja posiadam kilka urządzeń, miodarkę 12 kasetową, topiarkę elektryczną i odstojniki z płaszczem firmy Konigin. W przeszłości pracowałem na innej marki sprzęcie i potwierdzam co kolega nesk91. Sprzęt Konigin jest super, bardzo wydajny jeśli chodzi o miodarkę i topiarkę. Wirowanie ramek w miodarce Konigin to 3 min. na każdy wkład co np. u łysonia nie było możliwe. Kasety wychylają się na bęben prawie i to ma duże znaczenie. Jeśli chodzi o wkładanie ramek to kolega zbig chyba z konkurencji albo kosmosu:). Grubość materiałów, całość z nierdzewki, nie ma co nawet porównywać. Moim zdaniem najlepszy produkt na rynku w przyzwoitej cenie.  Współpracują z portalem:

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Targi Sadowniczo-Warzywnicze Hort-Technika z panelem pszczelarskim - relacja

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Skuteczna ochrona roślin bezpieczna dla owadów zapylających

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Nalewka jaśminowa z miodem

Bananowe chipsy z miodem

Wigilijne łazanki na bogato