Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - jak korzystać?

Źródło obrazka: http://www.portalpszczelarski.pl/4/forum.html

forum pszczelarskie poradnik instrukcja

Forum pszczelarskie to jedno z obowiązkowych miejsc na niniejszej stronie dla pszczelarzy. Jego celem jest umożliwienie wymiany zdań oraz podzielenie się doświadczeniem zarówno między zawodowymi pszczelarzami, jak i miłośnikami pszczół oraz amatorami dobrego miodu.

Forum pszczelarskie znajduje się pod linkiem: http://www.PortalPszczelarski.pl/4/forum.html . Można je również odwiedzić klikając w menu (które znajduje się w prawym górnym rogu strony) przycisk "FORUM" (między: "ARTYKUŁY" a "OGŁOSZENIA").

Forum pszczelarskie zostało podzielone na 12 kategorii. Każda z nich została wyróżniona na forum kolorem pomarańczowo-brązowym. Kategorie forum pszczelarskiego to:
- Apiterapia i kosmetologia,
- Baza pożytkowa,
- Biologia pszczół,
- Choroby, zagrożenia i ochrona pszczół,
- Chów i hodowla pszczół,
- Ekonomika pszczelarstwa,
- Gospodarka pasieczna,
- Miodosytnictwo i kulinaria,
- Prawo w pasiece,
- Produkty pszczele,
- Szybkie pytanie - krótka odpowiedź,
- Komentarze do artykułów.

Klikając w każdy z linków powyżej, można bezpośrednio przenieść się do odpowiedniej kategorii i przeglądać listę tematów (oznaczonych kolorem białym) utworzonych przez użytkowników portalu. Tematy wyświetlane są w logicznym porządku. Na samym szczycie listy znajdują się tematy, które zostały utworzone jako ostatnie, tudzież zawierają najnowszą odpowiedź (post).

Aby móc utworzyć lub dokonać odpowiedzi w istniejącym temacie, należy posiadać konto na Portalu Pszczelarskim.

REJESTRACJA:
W tym celu należy na samej górze strony (nad pomarańczowo-brązowym paskiem) kliknąć przycisk: "ZAREJESTRUJ SIĘ" i postępować zgodnie z instrukcją zawartą na  stronie rejestracji.
Użytkownicy, którzy posiadają konto na Facebooku mogą znacznie szybciej przejść przez proces rejestracji. Wystarczy kliknąć w niebieski przycisk: "Zaloguj się" i wybrać nick.

LOGOWANIE:
Po poprawnie przeprowadzonym procesie rejestracji (rejestracji na stronie i kliknięciu w link aktywacyjny znajdujący się w mailu) należy się zalogować. Użytkownicy, którzy skorzystali z tradycyjnej rejestracji (klikając przycisk "ZAREJESTRUJ SIĘ") powinni wpisać w białe krateczki na samej górze strony: adres e-mail (np. kowalski@wp.pl) oraz hasło, a następnie kliknąć przycisk z napisem na szarym tle "ZALOGUJ SIĘ".
Osoby, które zarejestrowały się z wykorzystaniem konta z Facebooka mogą logować się w wyżej wymieniony sposób (podając e-mail oraz hasło do logowania do Facebooka w białych krateczkach) lub klikając "Zaloguj się" na niebieskim tle.

TWORZENIE NOWEGO TEMATU:
1. Aby utworzyć nowy temat należy wybrać spośród 12 kategorii tą, która jest najbardziej zbieżna z planowanym tytułem.
2. Po kliknięciu w daną kategorię, pod listą istniejących tematów znajduje się napis: "Rozpocznij duskusję", a pod nim trzy krateczki: jedna do wpisania tematu, druga do wpisania treści (pytania lub rozwinięcia myśli z tematu), trzecia do przepisania kodu z obrazka znajdującego się obok niej.
3. Po uzupełnieniu wszystkich trzech pól należy kliknąć "Dodaj temat".

Jeżeli po kliknięciu w daną kategorię pod listą tematów znajduje się napis: "Rozpocznij dyskusję: Musisz się zalogować aby móc pisać na forum." oznacza to, że musimy ponownie przejść przez LOGOWANIE.

Przed dodaniem tematu należy zapoznać się z tematami już istniejącymi. Jeżeli znajdzie się temat zbieżny z planowanym do dodania, należy zaniechać tworzenia nowego, a jedynie skorzystać z możliwości odpowiedzi.

TWORZENIE ODPOWIEDZI (DODAWANIE POSTU) DO ISTNIEJĄCEGO TEMATU:
Aby utworzyć odpowiedź (dodać post) do istniejącego tematu należy:
1. Zalogować się (jeżeli tego wcześniej nie zrobiliśmy).
2. Wybrać kategorię.
3. Kliknąć temat, w którym pragniemy dodać odpowiedź.
4. Wypełnić dwa pola (treść posta oraz przepisać kod z obrazka obok), które znajdują się pod wszystkimi odpowiedziami wybranego tematu.
5. Kliknąć przycisk "Odpowiedz".

Jeżeli po kliknięciu w dany temat, pod postami znajduje się napis: "Rozpocznij dyskusję: Musisz się zalogować aby móc dodać post." oznacza to, że musimy ponownie przejść przez LOGOWANIE.

Treść dodawanych tematów oraz postów nie może być w jakikolwiek sposób obraźliwa i niezgodna z postanowieniami regulaminu. W przypadku niezastosowania się do reguł panujących na portalu, administrator może nałożyć karę na użytkownika w postaci bana na korzystanie z treści całego portalu.

W razie jakichkolwiek problemów dotyczących rejestracji, logowania lub korzystania z forum prosimy o kontakt na: redakcja@portalpszczelarski.pl .

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 8887

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.