Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - jak korzystać?

Źródło obrazka: http://www.portalpszczelarski.pl/4/forum.html

forum pszczelarskie poradnik instrukcja

Forum pszczelarskie to jedno z obowiązkowych miejsc na niniejszej stronie dla pszczelarzy. Jego celem jest umożliwienie wymiany zdań oraz podzielenie się doświadczeniem zarówno między zawodowymi pszczelarzami, jak i miłośnikami pszczół oraz amatorami dobrego miodu.

Forum pszczelarskie znajduje się pod linkiem: http://www.PortalPszczelarski.pl/4/forum.html . Można je również odwiedzić klikając w menu (które znajduje się w prawym górnym rogu strony) przycisk "FORUM" (między: "ARTYKUŁY" a "OGŁOSZENIA").

Forum pszczelarskie zostało podzielone na 12 kategorii. Każda z nich została wyróżniona na forum kolorem pomarańczowo-brązowym. Kategorie forum pszczelarskiego to:
- Apiterapia i kosmetologia,
- Baza pożytkowa,
- Biologia pszczół,
- Choroby, zagrożenia i ochrona pszczół,
- Chów i hodowla pszczół,
- Ekonomika pszczelarstwa,
- Gospodarka pasieczna,
- Miodosytnictwo i kulinaria,
- Prawo w pasiece,
- Produkty pszczele,
- Szybkie pytanie - krótka odpowiedź,
- Komentarze do artykułów.

Klikając w każdy z linków powyżej, można bezpośrednio przenieść się do odpowiedniej kategorii i przeglądać listę tematów (oznaczonych kolorem białym) utworzonych przez użytkowników portalu. Tematy wyświetlane są w logicznym porządku. Na samym szczycie listy znajdują się tematy, które zostały utworzone jako ostatnie, tudzież zawierają najnowszą odpowiedź (post).

Aby móc utworzyć lub dokonać odpowiedzi w istniejącym temacie, należy posiadać konto na Portalu Pszczelarskim.

REJESTRACJA:
W tym celu należy na samej górze strony (nad pomarańczowo-brązowym paskiem) kliknąć przycisk: "ZAREJESTRUJ SIĘ" i postępować zgodnie z instrukcją zawartą na  stronie rejestracji.
Użytkownicy, którzy posiadają konto na Facebooku mogą znacznie szybciej przejść przez proces rejestracji. Wystarczy kliknąć w niebieski przycisk: "Zaloguj się" i wybrać nick.

LOGOWANIE:
Po poprawnie przeprowadzonym procesie rejestracji (rejestracji na stronie i kliknięciu w link aktywacyjny znajdujący się w mailu) należy się zalogować. Użytkownicy, którzy skorzystali z tradycyjnej rejestracji (klikając przycisk "ZAREJESTRUJ SIĘ") powinni wpisać w białe krateczki na samej górze strony: adres e-mail (np. kowalski@wp.pl) oraz hasło, a następnie kliknąć przycisk z napisem na szarym tle "ZALOGUJ SIĘ".
Osoby, które zarejestrowały się z wykorzystaniem konta z Facebooka mogą logować się w wyżej wymieniony sposób (podając e-mail oraz hasło do logowania do Facebooka w białych krateczkach) lub klikając "Zaloguj się" na niebieskim tle.

TWORZENIE NOWEGO TEMATU:
1. Aby utworzyć nowy temat należy wybrać spośród 12 kategorii tą, która jest najbardziej zbieżna z planowanym tytułem.
2. Po kliknięciu w daną kategorię, pod listą istniejących tematów znajduje się napis: "Rozpocznij duskusję", a pod nim trzy krateczki: jedna do wpisania tematu, druga do wpisania treści (pytania lub rozwinięcia myśli z tematu), trzecia do przepisania kodu z obrazka znajdującego się obok niej.
3. Po uzupełnieniu wszystkich trzech pól należy kliknąć "Dodaj temat".

Jeżeli po kliknięciu w daną kategorię pod listą tematów znajduje się napis: "Rozpocznij dyskusję: Musisz się zalogować aby móc pisać na forum." oznacza to, że musimy ponownie przejść przez LOGOWANIE.

Przed dodaniem tematu należy zapoznać się z tematami już istniejącymi. Jeżeli znajdzie się temat zbieżny z planowanym do dodania, należy zaniechać tworzenia nowego, a jedynie skorzystać z możliwości odpowiedzi.

TWORZENIE ODPOWIEDZI (DODAWANIE POSTU) DO ISTNIEJĄCEGO TEMATU:
Aby utworzyć odpowiedź (dodać post) do istniejącego tematu należy:
1. Zalogować się (jeżeli tego wcześniej nie zrobiliśmy).
2. Wybrać kategorię.
3. Kliknąć temat, w którym pragniemy dodać odpowiedź.
4. Wypełnić dwa pola (treść posta oraz przepisać kod z obrazka obok), które znajdują się pod wszystkimi odpowiedziami wybranego tematu.
5. Kliknąć przycisk "Odpowiedz".

Jeżeli po kliknięciu w dany temat, pod postami znajduje się napis: "Rozpocznij dyskusję: Musisz się zalogować aby móc dodać post." oznacza to, że musimy ponownie przejść przez LOGOWANIE.

Treść dodawanych tematów oraz postów nie może być w jakikolwiek sposób obraźliwa i niezgodna z postanowieniami regulaminu. W przypadku niezastosowania się do reguł panujących na portalu, administrator może nałożyć karę na użytkownika w postaci bana na korzystanie z treści całego portalu.

W razie jakichkolwiek problemów dotyczących rejestracji, logowania lub korzystania z forum prosimy o kontakt na: redakcja@portalpszczelarski.pl .

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 18496

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Szybki piernik z miodem na święta

Zimowy torcik z żurawiną i kremem z białej czekolady

Torcik naleśnikowy z miodem