Portal Pszczelarski

Miód ze spadzi jodły podkarpackiej - wyjątkowy miód z Doliny Strugu

pszczelarstwo podkarpackie miód spadziowy miód ze spadzi iglastej miód ze spadzi jodły podkarpackiej miód z Doliny Strugu Izydor Guzik miód ekologiczny

Dolina Strugu to mikroregion, który znajduje się w województwie podkarpackim. Jest to miejsce ukierunkowane na produkcję ekologiczną i agroturystykę. Dynamika rozwoju związana jest między innymi ze wsparciem ze strony Szwajcarii oraz odpowiednią promocją.

W Dolinie Strugu wytwarza się certyfikowany miód spadziowy, który występuje jedynie w tym regionie. Powstaje on ze spadzi jodły podkarpackiej. Dobre warunki przyrodnicze i brak zanieczyszczeń sprawiają, że produkt ten jest wyjątkowo czysty. Walory zdrowotne są oceniane wyżej, niż w przypadku miodów wielokwiatowych czy rzepakowych. Produkcją tego specjału zajmuje się Izydor Guzik, który swoją pasiekę ma w Hermanowie. Pszczelarz poza miodem pozyskuje także pyłek i propolis.

Sukcesem Doliny Strugu, jako zagłębia produkcji ekologicznych produktów regionalnych i agroturystyki, jest przede wszystkim spółdzielczość. To gwarancja sukcesu każdego przedsięwzięcia, które ma na celu rozwój obszarów wiejskich. Mieszkańcy mikroregionu chętnie przystępują do projektu i wykorzystują wsparcie finansowe, które mogą otrzymać. Dolina Strugu może być prawdziwym wzorem.

Opracowano na podstawie:
Dolina Strugu Biuro Prasowe, Nasze, najlepsze, lokalne – Dolina Strugu zaprasza, http://dolinastrugu.biuroprasowe.pl/34913/nasze-najlepsze-lokalne-%E2%80%93-dolina-strugu-zaprasza, data publikacji: 2016.12.29, data odczytu: 2016.12.30.Liczba wyświetleń artykułu: 2703

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2017-01-01 13:29:57

Jodła podkarpacka, pierwsze słyszę ;)  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Metody oceny stopnia inwazji Varroa destructor

Pszczoła miodna. Klasyfikacja, występowanie i ewolucja

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Daniel Borak

Daniel Borak

Autor tekstów

Właściciel gospodarstwa pasiecznego Ślężańskie Miody i serwisu partnerskiego www.slezanskiemiody.pl

Projekt Bzykająca Przyczepka Edukuje

Projekt Bzykająca Przyczepka

Jak uzyskać finansowanie projektu korzystając z platformy crowdfundingowej Polak Potrafi?

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.