Portal Pszczelarski

Światowy Dzień Pszczół - droga do święta pszczelarskiego

pszczelarstwo w Polsce Światowy Dzień Pszczół

Pszczoły będą miały swoje ogólnoświatowe święto. Polski minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel, poparł projekt ustanowienia Światowego Dnia Pszczół. 

Zgodnie z informacjami podanymi przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na jego oficjalnym portalu, z inicjatywą ustanowienia takiego dnia wystąpili pszczelarze ze Słowenii. Władze tego kraju przekazały informacje na ten temat podczas spotkania, w którym uczestniczyli Ministrowie Rolnictwa z krajów Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Czechy, Słowacja i Węgry) oraz Bułgarii, Słowenii i Austrii, które miało miejsce w kwietniu 2016 roku w czeskiej Pradze. Reprezentacja Słowenii poprosiła inne kraje o wsparcie dla tego pomysłu. Polska oficjalnie wsparła tę inicjatywę w trakcie trwania 30. Sesji Regionalnej Konferencji FAO (Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa) dla Europy w Turcji.

Kolejnym krokiem będzie zaprezentowanie projektu inicjatywy w trakcie 25. Sesji Komitetu FAO ds. Rolnictwa, która odbędzie się w dniach od 26-30 września bieżącego roku w Rzymie, a następnie przekazana do 155. Sesji Rady FAO w grudniu, by tam została zatwierdzona i przekazana do 40. Sesji Konferencji FAO mającej miejsce w lipcu 2017 roku. Jeżeli po drodze inicjatywa nie napotka na inne przeszkody, pozostanie jedynie zatwierdzenie jej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, które odbędzie się jesienią przyszłego roku. Zgodnie z zaplanowanym z tej okazji harmonogramem, pierwszy Światowy Dzień Pszczół będzie świętowany 20 maja 2018 roku. To kolejna inicjatywa, tym razem międzynarodowa, która ma zwrócić uwagę na problemy związane z wymieraniem pszczół. 

Opracowano na podstawie:
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Światowy Dzień Pszczół, http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Swiatowy-Dzien-Pszczol, data publikacji: 2016.09.27, data odczytu: 2016.09.28.

Czytaj również:

Zgromadzenie Ogólne ONZ uchwaliło dzień 20 maja Światowym Dniem PszczołyLiczba wyświetleń artykułu: 4565

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.