Portal Pszczelarski

Odnaleziono skradzione ule z Mogiłowa pod Nidzicą

Źródło screena: teleexpress.tvp.pl/25011632/ukradli-ule-z-pszczolami Źródło informacji: ro.com.pl/odzyskali-skradzione-ule/01273210 i warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/20508,Nidzica-Skradzione-ule-wrocily-do-wlascicieli-Sprawcy-zatrzymani-przez-policjant.html

pszczelarstwo warmińsko-mazurskie kradzież uli Mogiłowo

W nocy z 19/20 kwietnia 2016 r. Państwu Kołodziejskim z Mogiłowa (powiat nidzicki, województwo warmińsko-mazurskie) skradziono 80 własnoręcznie wykonanych, zasiedlonych uli. Pnie stały przy drodze krajowej nr 7. To był dla nich prawdziwy dramat - stracili dorobek swojego życia i ich podstawowe źródło dochodów. BYŁ - to słowo klucz. Nidzickiem policjantom kryminalnym udało się odzyskać 60 uli.

Powołując się na informacje z Radio Olsztyn i Policji Warmińsko-Mazurskiej, informujemy, że 26 kwietnia 2016 r. po godzinie 22:00 zatrzymano w tej sprawie 2 mężczyzn (26-latek i 29-latek - mieszkańców powiatu nidzickiego). Nie zostali oni jeszcze przesłuchani. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Istotne jest jednak to, że przygotowywali oni pnie do transportu. Co więcej, na ich posesji policja znalazła również 24 inne ule, które skradziono we wrześniu z innej podnidzickiej pasieki, dlatego aktualnie trwają czynności sprawdzające, czy przypadkowo panowie nie byli zamieszani w inne podobnego rodzaju przestępstwa.

Mimo odnalezienia łącznie 84 uli policjanci pracują nad ustaleniem miejsca położenia pozostałych uli Państwa Kołodziejskich oraz jednego ula ww. pszczelarza, który w zeszłym roku zgłosił kradzież.

Możemy mówić o sukcesie i szczęśliwym finale całej sprawy. Jak poinformował Radio Olsztyn syn Państwa Kołodziejskich, rodzice są bardzo szczęśliwi z takiego rozwoju sytuacji.

Zobacz również:

Kradzież zasiedlonych uli - Mogiłowo koło Nidzicy

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 9500

Komentarze z forum pszczelarskiego

Adam_Poch 2016-04-27 19:19:26

Super wiadomość! Chyba odetchnęli z ulgą. Policja spisała się na medal!!

blondynekkrk 2016-04-27 19:51:13

Masakra! Pistolet? Ciekawe ile grozi im lat za posiadanie broni...

Antoni 2016-04-27 20:27:50

Ciekawe czy to był jakiś odłam bardziej zorganizowanej grupy przestępczej. Skoro odnaleźli ich kryminalni, to raczej nie byli to pierwsi lepsi złodzieje...

mati 2016-04-27 22:17:39

co za goscie nogi z tylkow im powyrywac tak dla przkladu rzeby inni kradli

Probision 2016-04-27 23:19:09

To i może Policja z Biskupca się spisze na medal i moje ule odnajdzie.;)

Probision 2016-04-27 23:48:22

A złodziejowi nogi i łapki po wyrywa W sumie 10 uli 2 jeszcze za czasów Rosji Carskiej i 8 nowych od P.Łysonia.

michal1972 2016-04-28 06:55:04

Panowie i Panie, oznaczajmy ule i róbmy zdjęcia swoich pasiek. To zawsze pomoże! Brawa dla policji! Ciekawe czy znajdą się pozostałe ule i czy dowiemy się, co było motywem złodziei.

Probision 2016-04-28 09:22:06

Zgadza się znaczmy ule Ale moje to chyba jedyne w kraju Bo u nikogo jeszcze takich nie spotkałem w ostatnich 20 latach.Co do nowych uli to się zgodzę.

blondynekkrk 2016-04-28 14:48:47

@Probision, to pewnie łatwiej powinno je się dać odnaleźć! Pokaż jakieś zdjęcia! Dawno Ci ktoś je ukradł?

Probision 2016-04-28 16:12:26

Dodałem Wydarzenia.Od 2009 do 2013 rok.Stopniowo.

Probision 2016-04-28 16:14:39

Część wcześniej Ale w 2013 r ostatni zgłosiłem Ale jak mnie potraktowano to aż mi się odechciało.

Lukasz_Baniak 2016-04-30 13:06:07

Dobrze, że tych pajaców znalazła policja. Niech inne komisariaty biorą z nich przykład!

marcin 2016-04-30 13:21:33

@Probision, zmieniłem lokalizację zdjęć. Link bezpośredni: http://www.portalpszczelarski.pl/galeria/99/ule_skradzione_w_okolicach_biskupca.html

Jeżeli uznasz za stosowne, dopisz jakieś dane kontaktowe, żeby mogły się zgłaszać do Ciebie osoby, które takie ule spotkają :) Pozdrawiam!

Probision 2016-05-03 00:26:31

pasieka.gorkowo@interia.eu

tel;669735215/Darek.
Jakiś czas temu wyznaczyłem wysoką nagrodę i oczywiście było bardzo dużo informacji ale nie trafionych.Szkoda.
Pozdrawiam.

eryk16 2016-05-03 20:51:28

Chociaż ktoś doczekał się szczęśliwego finału... takich pszczelarzy jak oni jest w Polsce pewnie powyżej setki a policja nic z tym nie robi...



  Współpracują z portalem:

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Kasa fiskalna - czy sprzedając miód musisz ją mieć?

Praca na etat a pasieka do 80 pni

Zryczałtowany podatek dochodowy przy sprzedaży bezpośredniej produktów pszczelich przetworzonych

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.