Portal Pszczelarski

Termin składania projektów do Agencji Rynku Rolnego

Na obrazku: logo ARR i informacja o terminach składania wniosków o refundację. Źródło obrazka: arr.gov.pl

ARR Agencja Rynku Rolnego Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich termin składania projektów do AR refundacja ARR organizacja pszczelarska

Termin składania projektów do Agencji Rynku Rolnego

Wsparcie rynku produktów pszczelich to działanie, które może wspomóc finansowo właścicieli pasiek na wielu polach. Dzięki refundacji można dużo mniejsze środki poświęcić na zakup uli i innego sprzętu pasiecznego, leków na warrozę, rodzin pszczelich czy lawet do przewozu uli.

Oczywiście, mamy tu do czynienia z działaniem unijnym, które jest obwarowane mocno rozbudowaną biurokracją. Jednym słowem, każdy dokument ma znaczenie i każdy termin jest wiążący. Podmioty uprawnione do pomocy, które chcą skorzystać z refundacji, muszą w ściśle określonym terminie składać odpowiednie projekty do Agencji Rynku Rolnego. Termin składania projektów w aktualnym okresie finansowania minął 30 maja 2014 roku. Komu nie udało się złożyć projektu w terminie, szans na uzyskanie refundacji w tym sezonie finansowania nie ma. Warto jednak pamiętać o terminach składania projektów w przyszłym roku.

W 2015 roku składanie projektów na finansowanie na sezon 2015/2016 mija 30 maja. Jest więc jeszcze sporo czasu, aby przemyśleć, z którego działania skorzystamy. Wszystkie projekty w ramach „Wsparcia rynku produktów pszczelich” należy składać na specjalnych formularzach, przygotowanych przez Agencję Rynku Rolnego. Warto dopilnować wszelkich kwestii formalnych, gdyż nawet najmniejsze uchybienia mogą dyskwalifikować uzyskanie pomocy.

Termin złożenia projektu jest jednak jeszcze mocno odległy od uzyskania refundacji. Trzeba jeszcze projekt zrealizować, udowodnić fakt jego realizacji i dopiero wtedy Agencja Rynku Rolnego zabierze się za realizacje projektu i wypłatę środków poszczególnym organizacjom pszczelarskim.

Opracowano na podstawie:
Realizacja Mechanizmu WPR. Wsparcie rynku produktów pszczelich, www.arr.gov.pl, 13.11.2014 r.

Zobacz również:

Dla kogo pomoc z Agencji Rynku Rolnego?

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich na rok 2014

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 dla osób niezrzeszonych

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup sprzętu

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup leków przeciw warrozie

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 - zakup pszczół

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 - zakup lawet do przewozu uli

Termin składania projektów do Agencji Rynku Rolnego mija 30 maja 2014 r.

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 2333

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Pszczoła miodna. Klasyfikacja, występowanie i ewolucja

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Pszczoła miodna. Liczebność roju pszczół, zachowanie i rasy

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele