Portal Pszczelarski

[Sprzedam] Matki pszczele Buckfast, Elgon - Pasieka Górskie Miody


Przyjmuję zamówienia na matki pszczele nieunasiennione na sezon 2016. Cena 20 zł/szt

Dostępne są 2 linie matek:
1. Elgon KK
2. Buckfast BZF

Obie linie matek ciągnięte będą na materiale reprodukcyjnym pochodzącym od znanych hodowców pszczoły Buckfast oraz Elgon z Niemiec.

W tym roku oczywiście jeśli aura pozwoli będzie dostępna większa ilość matek unasiennionych naturalnie na pasieczysku. Jednak matki te będą sprzedawane na bieżąco w sezonie bez przyjmowania wcześniejszych zamówień.

Jak wygląda hodowla matek w mojej pasiece?

Matki hodowane są w systemie Jentera. Dzięki temu jestem w stanie określić bardzo dokładnie wiek larwy pszczelej. Do rodzi wychowujących z matką pszczelą poddawanych jest maksymalnie 20-25 mateczników hodowlanych. Taka liczba poddanych mateczników do specjalnie przygotowanych rodzin wychowujących gwarantuje odpowiednią jakość otrzymanych matek pszczelich. Nie skupiam się na ilości, ale jakości matek, dlatego też dostępna ilość jest ograniczona.Osoba która zakupi matki z mojej hodowli zostanie poinformowana najpóźniej tydzień przed wysyłką zamówienia. Zwykle bywa to tak, że już wcześniej ustalam termin wysyłki zgodnie z kolejnością zamówień.

Przy zamówieniu poprzez email proszę o przesłanie:
1) imienia oraz nazwiska
2) adresu wysyłki
3) telefonu kontaktowego
4) no i oczywiście ilości zamówionych matek pszczelich

Liczba wyświetleń ogłoszenia: 6585

To ogłoszenie może być już nieaktualne!
Zostało dodane ponad 60 dni temu.
Dodano (09 Lutego 2016)

Premiowane ogłoszenia:

Podobne ogłoszenia:



  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Miód - produkt pszczeli

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Pszczelarz, a kto to taki?

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Konferencja Współczesne Uwarunkowania Zarządzania Środowiskiem

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 2.