Portal Pszczelarski

Kradzież 10 uli w miejscowości Kicka pod Starą Dąbrową 2021

Skradzione ule z pasieki Miody Kickie. Źródło: facebook.com/MiodyKickie Data odczytu: 2021.07.02

pszczelarstwo zachodniopomorskie kradzież uli miody kickie pasieka miody kickie

Z pola w miejscowości Kicka pod Starą Dąbrową w województwie zachodniopomorskim skradziono dziesięć uli. Sprawę bada policja, a poszkodowany pszczelarz prosi o pomoc w ich znalezieniu i wyznacza nagrodę.

Kradzież zauważył 18 czerwca 2021 roku około godziny 14 właściciel pasieki "Miody Kickie". Jak przyznaje w swoim wpisie na portalu Facebook, pojawił się tam po dwóch dniach nieobecności. Skradzione ule zostały wykonane ze styroduru i pomalowane na różne kolory: zielony, żółty i pomarańczowy. Pasieka była zlokalizowana na polu w odległości około 150 metrów od drogi biegnącej z Kicka na Starą Dąbrowę. Straty oszacowano na około 10 tysięcy złotych.

Sprawą zajęła się policja. Cały czas trwają czynności dochodzeniowe mające na celu ustalenie tożsamości sprawcy. Poszkodowany pszczelarz zdaje sobie jednak sprawę, że odzyskanie skradzionych uli będzie trudne, dlatego w swoim facebookowym wpisie zaapelował o pomoc we wskazaniu miejsca, gdzie mogą się one znajdować. W zamian za to zaoferował nagrodę w wysokości 2 tysięcy złotych. Ci, którzy mają wiedzę na temat tego, co się stało ze skradzionymi ulami proszeni są kontakt pod numer telefonu: +48 605 638 506



Liczba wyświetleń artykułu: 1270

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Pszczoły i pszczelarstwo trzech kontynentów - zaproszenie na wykład

Kontrowersje z życia pszczół - zaproszenie na wykład otwarty

Zostań bohaterem pszczół

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup sprzętu

Właściwości miodu

Paliwo do podkurzacza

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Bastani – perskie lody szafranowe

Nan-e qandi

Konfitura z melona z imbirem i miodem

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.