Portal Pszczelarski

Import miodu z Ukrainy - większy przez 3 lata

pszczelarstwo w Polsce miód z Ukrainy import miodu

Unia Europejska zwiększyła limity importu produktów rolnych z Ukrainy. Kwestia ta dotyczy także importu miodu.

Portal fruit-inform.com poinformował, że cały proces obejmujący negocjacje w tej sprawie ma potencjał do dalszego rozwoju. Taras Kutovoy, minister polityki rolnej i żywności Ukrainy zdradził, że początkowo partnerzy Ukrainy niechętnie odnosili się do zwiększenia kwot importu. To jednak upór strony ukraińskiej i zaangażowanie specjalistów przyczyniło się do systematycznego otwierania się na negocjacje. Aż do uzyskania oczekiwanego rezultatu.

Zwiększone limity dotyczą także miodu. Propozycja Komisji Europejskiej dotyczącej zwiększenia istniejących przydziałów dla produktów ukraińskich jest ważna trzy lata. Musi zostać zatwierdzona przez Parlament Europejski oraz państwa członkowskie Unii Europejskiej.

Opracowano na podstawie:
Sady i Ogrody, UE zwiększyła limity importu produktów rolnych z Ukrainy, http://www.sadyogrody.pl/handel_i_dystrybucja/106/ue_zwiekszyla_limity_importu_produktow_rolnych_z_ukrainy,8316.html, data publikacji: 2017.01.09, data odczytu: 2017.01.09.



Liczba wyświetleń artykułu: 4836

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Współdziałanie pszczelarzy w zakresie promocji i sprzedaży

Michał Piątek Dochodowa pasieka - książka dla pszczelarzy

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie