Portal Pszczelarski

[Sprzedam] Refraktometr Ręczny do miodu 3w1 miernik miodu z 3 skalami


Cena: 89 zł.

Nasz sklep pszczelarski online wicerej.pl

Nasz sprzęt kupować można na dotacje

Posiadamy w ofercie refraktometr do miodu ręczny 3w1 optyczny. Refraktometr służy do dokładnego i szybkiego oznaczenia stężenia wody w miodzie. Pomiar zawartości wody w miodzie pozwala pszczelarzom oszacować trwałość i jakość miodu. Miernik zawartości wody w miodzie jest więc jednym z bardziej przydatnych i ważnych narzędzi w pasiece.

Refraktometr inaczej miernik miodu w skuteczny sposób sprawdzi w szybki i prosty sposób stężenie wody w miodzie. Trwałość i jakość miodu zależy bowiem w dużej mierze od procentowej zawartości wody, która się w nim znajduje. Najlepsze stężenie wody w miodzie waha się w granicach od 17-18%. Ten refraktometr posiada skalę od 12-27% dla badania zawartości wody w miodzie. Jeżeli miód posiada nadmierną wilgotność może to prowadzić do jego fermentacji, a co za tym idzie pogorszyć jego smak. Zbytnia wilgotność miodu może też stworzyć warunki do rozwoju drobnoustrojów, które psują właściwości miodu. Z drugiej strony zbyt małe stężenie wody w miodzie może powodować jego krystalizację.

Utrzymanie odpowiedniego stężenia wody w miodzie jest więc bardzo istotne. Refraktometr jest więc narzędziem, które w skuteczny i prosty sposób pozwala kontrolować zawartość wody w miodzie. Dodatkową zaletą refraktometru są precyzyjne soczewki teleskopowe o powiększeniu x4, dzięki czemu można w dokładny i precyzyjny sposób zbadać próbkę miodu. Wyniki pomiarów są czytelne i można je łatwo zidentyfikować.

Ten model miernika miodu oprócz skali do mierzenia zawartości wody w miodzie posiada również dwie inne skale. Refraktometr posiada więc 3 skale:
*Brix miernik stężenia cukru 58-90% (cukromierz)
*miernik stopni Baume 38-43% (gęstość Brix)
*miernik zawartości wody 12-27%

Miernik miodu wraz z niezbędnymi akcesoriami do kalibracji zapakowany jest w estetyczne etui.
W skład zestawu wchodzą:
1x refraktometr
1x pipeta
1x mini śrubokręt
1x ściereczka do czyszczenia
1x etui
1x instrukcja obsługi

Istnieje możliwość wysyłki na wskazany adres dowolnej ilości
Zapraszam do naszego sklepu internetowego wicerej.pl

Nasza oferta obejmuje: miodarki, topiarki do wosku, stoły do odsklepiania ramek, odstojniki do miodu, wanienki do odsklepiania, bluzy pszczelarskie, kombinezony, rękawice, kapelusze pszczelarskie, dłuta, podkurzacze, dyfuzory, podkarmiaczki, zasuwki, poławiacze pyłku, widelce do odsklepiania, sita do miodu, kraty odgrodowe i wiele innych.

Wysyłka sprzętu na terenie całego kraju.

Na każdy zakupiony towar udzielamy gwarancji. Wystawiamy faktury VAT. Nasz sprzęt można zamawiać na dotacje UE ARiMR
Zdjęcia zostały wykonane przez firmę FHU WICEREJ, stanowią jej własność, opatrzone są znakami wodnymi oraz logiem firmy. Zdjęcia przedstawiają realny wygląd produktu. Produkty innych sprzedawc

Liczba wyświetleń ogłoszenia: 123

To ogłoszenie może być już nieaktualne!
Zostało dodane ponad 60 dni temu.
Dodano (06 Marca 2024)

Premiowane ogłoszenia:

Podobne ogłoszenia:  Współpracują z portalem:

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim