Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

[Inne] Uloterapia na polesiu


Uloterapia polega na przebywaniu wśród pszczół w celach zdrowotnych. Bezpośrednia interakcja z tymi pożytecznymi owadami może działać profilaktycznie, a nawet leczniczo na organizm i psychikę człowieka. Jest to stosunkowo słabo poznana dziedzina medycyny naturalnej, choć produktami pszczelimi leczono już w starożytności. Obecnie uloterapia popularna jest w takich krajach jak Słowenia, Rosja, Chiny, Austria, Niemcy, Węgry, Białoruś i Ukraina.
Na jakie problemy pomaga uloterapia? Pszczela kuracja jest zalecana: w schorzeniach górnych i dolnych dróg oddechowych, w chorobach układu krążenia, depresji, zaburzeniach lękowych, przy nerwobólach, przy stwardnieniu rozsianym, reumatyzmie, urazach układu ruchu, otyłości, nadczynności tarczycy oraz osłabionej odporności.

Liczba wyświetleń ogłoszenia: 471

To ogłoszenie może być już nieaktualne!
Zostało dodane ponad 60 dni temu.
Dodano (25 Kwietnia 2023)

Premiowane ogłoszenia:

Podobne ogłoszenia:  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zapobieganie nadmiernej wilgoci w ulu

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 dla osób niezrzeszonych

Klon tatarski – roślina miododajna