Portal Pszczelarski

[Sprzedam] nasiona przegorzanu


Posiadam nasiona przegorzanu trwałego. Nasiona tegoroczne, zebrane pod koniec września, dojrzałe, co gwarantuje dobre wschody. Roślina wieloletnia. Raz wysiana nie daje się zagłuszyć chwastom i sama rozsiewa się na kolejne lata. Dorasta do 1,5 m wysokości. Pięknie kwitnie, kwiaty koloru niebieskiego, białego, fioletowego (mieszanka) i dostarcza spore ilości pyłku i nektaru pszczołom. Czasami na jednej główce kwiatowej pracuje jednocześnie kilkanaście zbieraczek. Wydajność miodowa w ciepłe i wilgotne lata szacowana na 600-800 kg/ha. Kwitnie prawie przez dwa miesiące w lipcu i sierpniu. Zaczyna kwitnienie w 2 roku po posianiu i w kolejnych latach kwitnie już obficie co roku. Polecam zarówno pszczelarzom dla wzbogacenia pożytków jak i ogrodnikom do ozdoby ogrodu. Nasiona można wysiewać praktycznie przez cały rok. Dla zainteresowanych 40zł/kg. Wysyłka Pocztą Polską za pobraniem pocztowym. Warto zakupić 2-3 kg nasion i po 2 latach namnażać roślinę już z własnej plantacji. Zamówienia proszę kierować przez SMS na numer 573 404 562

Liczba wyświetleń ogłoszenia: 567

To ogłoszenie może być już nieaktualne!
Zostało dodane ponad 60 dni temu.
Dodano (22 Października 2022)

Premiowane ogłoszenia:

Podobne ogłoszenia:  Współpracują z portalem:

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Skład miodu

Kontrola jakości miodu

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim