Portal Pszczelarski

[Sprzedam] Ule Trzcinowe, wręgowe


Dostępne typy uli:
- wielkopolski 10-ramkowy
- wielkopolski 12-ramkowy
- wielkopolski na ramkę 18cm
- dadant

Ule zbudowane z trzciny są bardzo ciepłe, ponieważ spośród materiałów naturalnych posiadają najlepsze właściwości izolacyjne (0,048-0,058W/m2). Gwarantuje to dynamiczny rozwój rodziny pszczelej szczególnie wiosną.
Trzcina charakteryzuje się również świetnym odprowadzeniem wilgoci, co wpływa na większe zbiory miodu oraz lepszą zimowlę.
W porównaniu do uli drewnianych, ule trzcinowe są też dużo lżejsze.
Trzcina jest też trwalsza, ponieważ zawiera składniki woskowe oraz krzemionkę.
Ule trzcinowe są zalecane w pszczelarstwie ekologicznym.

Przedstawiony ul posiada wręgi, co zabezpiecza przed ewentualnym rozsuwaniem się konstrukcji. Brak wystających elementów znacząco ułatwia transport i sprawia, że ule zajmują mniej miejsca w przestrzeni ładunkowej.

Zewnętrzne listwy trzymające trzcinę wykonano z bardzo wytrzymałej, czterostronnie struganej sosny skandynawskiej. Struganie wzmacnia listwy oraz blokuje wchłanianie wody.
Każdy korpus posiada datę produkcji. Nazwa producenta znajduje się wyłącznie na górnej krawędzi korpusu (ułatwia to identyfikację w przypadku kradzieży).

Podczas deszczu, część wody zawsze zacieka po dolnej części wszystkich uli - niezależnie czy daszek wystaje poza obrys, czy też nie. Dlatego oferowany przez nas daszek nie jest mocno wystający. Dzięki temu, silny wiatr nie jest w stanie go strącić.

Ule trzcinowe Buczacza są wybierane najczęściej ze względu na staranne wykonane, bardzo praktyczną i solidną konstrukcje, a także ze względu na atrakcyjny wygląd. Stanowią świetny wybór zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych pszczelarzy.

buczacza.pl

Liczba wyświetleń ogłoszenia: 3345

To ogłoszenie może być już nieaktualne!
Zostało dodane ponad 60 dni temu.
Dodano (14 Lipca 2021)

Premiowane ogłoszenia:

Podobne ogłoszenia:  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 1.

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Ciasto czekoladowe z miodem – komentarz do przepisu

Rola murarki ogrodowej w uprawach sadowniczych

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.) - Podstawowe informacje