Portal Pszczelarski

[Kupię] Odkupię rodziny pszczele za symboliczną kwotę


Witam wszystkich,

Jestem „nowym/starym” pszczelarzem. Starym, z uwagi na to, że lata temu będąc jeszcze nastolatkiem pomagałem swojemu dziadkowi przy pasiece, i to właśnie w tym czasie narodziło się moje zamiłowanie do pszczelarstwa. Nowym, ponieważ dopiero w poprzednim roku postanowiłem pójść w ślady mojego dziadka i założyć pasiekę. W tamten sezon wszedłem z trzema odkładami i niestety, ale jedną rodzinę dopadła nosemoza i nie przezimowała. Ten rok rozpoczynam więc z dwoma silnymi rodzinami i kilkoma pustymi ulami wielkopolskimi własnej roboty, na które z braku możliwości trochę przykro się patrzy. Powiększenie pasieki o kilka kolejnych pni jest czasochłonne, a sam za dwa lata przechodzę na emeryturę i chciałbym poświęcić się tej pasji mając prawdziwą pasiekę, jaką kiedyś miał mój dziadek. Wiem, że pszczelarstwo to domena ludzi o starszym roczniku nierzadko zmęczonych i schorowanych, i jeśli czujesz, że niestety, ale Twoja pasieka wymaga redukcji o kilka rodzin (ewentualnie uli wraz z rodzinami), to dojadę do Ciebie, i z chęcią je odkupię za symboliczną kwotę. Nie chcę otrzymać niczego „za darmo”. Chciałbym tylko nacieszyć się pszczołami będąc na emeryturze aż do momentu, w którym kiedyś sam nie podejmę decyzji o redukcji/likwidacji pasieki.

/Romek

Liczba wyświetleń ogłoszenia: 797

To ogłoszenie może być już nieaktualne!
Zostało dodane ponad 60 dni temu.
Dodano (28 Lutego 2021)

Premiowane ogłoszenia:

Podobne ogłoszenia:  Współpracują z portalem:

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Współdziałanie pszczelarzy w zakresie promocji i sprzedaży

III Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Michał Piątek Dochodowa pasieka - książka dla pszczelarzy

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Propolis - produkt pszczeli

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli