Portal Pszczelarski

[Kupię] Odkupię rodziny pszczele za symboliczną kwotę


Witam wszystkich,

Jestem „nowym/starym” pszczelarzem. Starym, z uwagi na to, że lata temu będąc jeszcze nastolatkiem pomagałem swojemu dziadkowi przy pasiece, i to właśnie w tym czasie narodziło się moje zamiłowanie do pszczelarstwa. Nowym, ponieważ dopiero w poprzednim roku postanowiłem pójść w ślady mojego dziadka i założyć pasiekę. W tamten sezon wszedłem z trzema odkładami i niestety, ale jedną rodzinę dopadła nosemoza i nie przezimowała. Ten rok rozpoczynam więc z dwoma silnymi rodzinami i kilkoma pustymi ulami wielkopolskimi własnej roboty, na które z braku możliwości trochę przykro się patrzy. Powiększenie pasieki o kilka kolejnych pni jest czasochłonne, a sam za dwa lata przechodzę na emeryturę i chciałbym poświęcić się tej pasji mając prawdziwą pasiekę, jaką kiedyś miał mój dziadek. Wiem, że pszczelarstwo to domena ludzi o starszym roczniku nierzadko zmęczonych i schorowanych, i jeśli czujesz, że niestety, ale Twoja pasieka wymaga redukcji o kilka rodzin (ewentualnie uli wraz z rodzinami), to dojadę do Ciebie, i z chęcią je odkupię za symboliczną kwotę. Nie chcę otrzymać niczego „za darmo”. Chciałbym tylko nacieszyć się pszczołami będąc na emeryturze aż do momentu, w którym kiedyś sam nie podejmę decyzji o redukcji/likwidacji pasieki.

/Romek

Liczba wyświetleń ogłoszenia: 590

To ogłoszenie może być już nieaktualne!
Zostało dodane ponad 60 dni temu.
Dodano (28 Lutego 2021)

Premiowane ogłoszenia:

Podobne ogłoszenia:  Współpracują z portalem:

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ciasto orzechowe z miodem

Słodka sałatka z kurczakiem

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Daniel Borak

Daniel Borak

Autor tekstów

Właściciel gospodarstwa pasiecznego Ślężańskie Miody i serwisu partnerskiego www.slezanskiemiody.pl

Konferencja Pszczelarska: Gospodarka Pasieczna i Wychów Matek w sezonie 2015

Projekt Bzykająca Przyczepka

Projekt Bzykająca Przyczepka Edukuje