Portal Pszczelarski

[Kupię] Odkupię rodziny pszczele za symboliczną kwotę


Witam wszystkich,

Jestem „nowym/starym” pszczelarzem. Starym, z uwagi na to, że lata temu będąc jeszcze nastolatkiem pomagałem swojemu dziadkowi przy pasiece, i to właśnie w tym czasie narodziło się moje zamiłowanie do pszczelarstwa. Nowym, ponieważ dopiero w poprzednim roku postanowiłem pójść w ślady mojego dziadka i założyć pasiekę. W tamten sezon wszedłem z trzema odkładami i niestety, ale jedną rodzinę dopadła nosemoza i nie przezimowała. Ten rok rozpoczynam więc z dwoma silnymi rodzinami i kilkoma pustymi ulami wielkopolskimi własnej roboty, na które z braku możliwości trochę przykro się patrzy. Powiększenie pasieki o kilka kolejnych pni jest czasochłonne, a sam za dwa lata przechodzę na emeryturę i chciałbym poświęcić się tej pasji mając prawdziwą pasiekę, jaką kiedyś miał mój dziadek. Wiem, że pszczelarstwo to domena ludzi o starszym roczniku nierzadko zmęczonych i schorowanych, i jeśli czujesz, że niestety, ale Twoja pasieka wymaga redukcji o kilka rodzin (ewentualnie uli wraz z rodzinami), to dojadę do Ciebie, i z chęcią je odkupię za symboliczną kwotę. Nie chcę otrzymać niczego „za darmo”. Chciałbym tylko nacieszyć się pszczołami będąc na emeryturze aż do momentu, w którym kiedyś sam nie podejmę decyzji o redukcji/likwidacji pasieki.

/Romek

Liczba wyświetleń ogłoszenia: 1095

To ogłoszenie może być już nieaktualne!
Zostało dodane ponad 60 dni temu.
Dodano (28 Lutego 2021)

Premiowane ogłoszenia:

Podobne ogłoszenia:  Współpracują z portalem:

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Ser Brie w cieście francuskim z dodatkiem miodu

Nan-e qandi

Piernik sułtański

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Szkolny Dzień Pszczoły

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu