Portal Pszczelarski

[Sprzedam] BUCKFAST matki pszczele


Sprzedaję młode matki pszczele tegoroczne, sezon 2020!
Ogłoszenie dotyczy tegorocznych matek pszczelich. Możliwy odbiór osobisty oraz wysyłka. Matki ZE SPRAWDZONYM CZERWIENIEM. W pasiecie prowadzę kilka linii pszczoły Buckfast:

KB - Pszczoły Buckfast KB są wyjątkowo łagodne, nawet podczas niesprzyjającej pogody. Charakteryzują się wysoką miodnością, wykorzystują bardzo dobrze wszystkie pożytki, zarówno wczesne jak i późne. Wiosną dynamicznie się rozwijają i już na początkU pożytków wczesnowiosennych osiągają dużą siłę, mimo to nie wchodzą w nastrój rojowy. Linię tą wyróżnia ponadto wysoka higiena i odporność na choroby.

GZ - pszczoły Buckfast GZ polecamy na pożytki średnie oraz obfite. Wiosną matki rozpoczynają intensywne czerwienie dopiero w momencie ustabilizowania się pogody oraz regularnego dopływu pyłku.Rodziny utrzymują dużą siłę przez cały sezon, wychowując znaczne ilości czerwiu nawet w okresach bezpożytkowych, co stwarza konieczność zabezpieczenia im odpowiedniego zapasu pokarmu w tym czasie. Dobrze wykorzystują zarówno pożytki wczesne, jak i późne. Wyróżniają się wysoką miodnością, łagodnością oraz brakiem skłonności do rójki. Opanowanie ewentualnego nastroju rojowego jest znacznie łatwiejsze, niż w przypadku pszczoły kraińskiej. Miód sklepią na sucho, zapasy gromadzą nad gniazdem.

Anatolica - Jest to linia wykorzystywana na trutowiskach bardzo często jako linia ojcowska, ze względu na bardzo dużą łagodność i dobrą zimotrwałość pszczół. Ogólnie matki pszczele Buckfast Anatolica dają pszczoły bardzo łagodne, o szybki i w miarę zrównoważonym rozwoju, utrzymujące siłę rodziny przez cały rok, dostosowaną do lokalnej bazy pożytkowej, posiadające cechy VSH, bardzo szybko odbudowujące plastry i węzę
szybko rozwijające nowe odłady, rodziny do pełnej siły.

Liczba wyświetleń ogłoszenia: 2267

To ogłoszenie może być już nieaktualne!
Zostało dodane ponad 60 dni temu.
Dodano (19 Lipca 2020)

Premiowane ogłoszenia:

Podobne ogłoszenia:



  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Charakterystyka rodzaju Varroa i opis gatunku Varroa destructor

Varroa destructor - znaczenie i rys historyczny

Metody oceny stopnia inwazji Varroa destructor

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Biały miód leśny z Mount Oku

Konferencja Współczesne Uwarunkowania Zarządzania Środowiskiem

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.