Portal Pszczelarski

[Sprzedam] BUCKFAST matki pszczele


Sprzedaję młode matki pszczele tegoroczne, sezon 2020!
Ogłoszenie dotyczy tegorocznych matek pszczelich. Możliwy odbiór osobisty oraz wysyłka. Matki ZE SPRAWDZONYM CZERWIENIEM. W pasiecie prowadzę kilka linii pszczoły Buckfast:

KB - Pszczoły Buckfast KB są wyjątkowo łagodne, nawet podczas niesprzyjającej pogody. Charakteryzują się wysoką miodnością, wykorzystują bardzo dobrze wszystkie pożytki, zarówno wczesne jak i późne. Wiosną dynamicznie się rozwijają i już na początkU pożytków wczesnowiosennych osiągają dużą siłę, mimo to nie wchodzą w nastrój rojowy. Linię tą wyróżnia ponadto wysoka higiena i odporność na choroby.

GZ - pszczoły Buckfast GZ polecamy na pożytki średnie oraz obfite. Wiosną matki rozpoczynają intensywne czerwienie dopiero w momencie ustabilizowania się pogody oraz regularnego dopływu pyłku.Rodziny utrzymują dużą siłę przez cały sezon, wychowując znaczne ilości czerwiu nawet w okresach bezpożytkowych, co stwarza konieczność zabezpieczenia im odpowiedniego zapasu pokarmu w tym czasie. Dobrze wykorzystują zarówno pożytki wczesne, jak i późne. Wyróżniają się wysoką miodnością, łagodnością oraz brakiem skłonności do rójki. Opanowanie ewentualnego nastroju rojowego jest znacznie łatwiejsze, niż w przypadku pszczoły kraińskiej. Miód sklepią na sucho, zapasy gromadzą nad gniazdem.

Anatolica - Jest to linia wykorzystywana na trutowiskach bardzo często jako linia ojcowska, ze względu na bardzo dużą łagodność i dobrą zimotrwałość pszczół. Ogólnie matki pszczele Buckfast Anatolica dają pszczoły bardzo łagodne, o szybki i w miarę zrównoważonym rozwoju, utrzymujące siłę rodziny przez cały rok, dostosowaną do lokalnej bazy pożytkowej, posiadające cechy VSH, bardzo szybko odbudowujące plastry i węzę
szybko rozwijające nowe odłady, rodziny do pełnej siły.

Liczba wyświetleń ogłoszenia: 2078

To ogłoszenie może być już nieaktualne!
Zostało dodane ponad 60 dni temu.
Dodano (19 Lipca 2020)

Premiowane ogłoszenia:

Podobne ogłoszenia:  Współpracują z portalem:

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Skład miodu

Kontrola jakości miodu

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Chleb z szafranem i miodem

Piernik sułtański

Surówka z kiszonej kapusty z miodem i pomarańczą

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.