Portal Pszczelarski

[Sprzedam] Matki pszczele CZERWIĄCE UNASIENNIONE Celle, Sklenar, buckfast krainka


Witam,

Oferuję matki pszczele krainki unasiennione naturalnie na pasieczysku.

Matki młode tegoroczne oznaczone kolorem niebieski- 2020
Matki pszczele pochodzą,

SKLENAR- AUSTRIA
CELLE- NIEMCY

Sklenar 47/H/47
Pszczoły określane jako uniwersalne poprzez dobre wykorzystanie wszystkich pożytków. Rodziny średnie lub silne. Podczas słabych pożytków pszczoły mogą ograniczać matkę w czerwieniu. Skłonność do nastroju rojowego niska. Do zimowli wchodzą rodziny wyrównane o średniej sile. Zimowla dobra. Rozwój wiosenny bardzo dobry. Dba o czystość w ulu. Pszczoła do pasiek przydomowych i wędrownych gdzie występują małe i średnie pożytki przez cały sezon.

CELLE
Pszczoły wyjątkowo łagodne i mało ruchliwe co sprzyja przy pracy nawet mało doświadczonemu pszczelarzowi. Linię tą cechuje duże wyrównanie morfologiczne oraz bardzo wysoka miodność. W wyniku pracy hodowlanej poprawiono w tej linii plenność. Pszczoły są duże nie jednolitego ubarwienia. Bardzo dobrze zimują i odznaczają się doskonałą dynamiką rozwoju, siła rodziny jest już wystarczająca na pożytki rzepakowe. Mają tendencję do ograniczania matek w czerwieniu jak większość linii niemieckich, co powoduje, że są wyjątkowo miodne nawet przy słabym pożytku. Pszczoły tej linii charakteryzują się instynktem higienicznym.

więcej informacji tel. 607 644 605


Liczba wyświetleń ogłoszenia: 2014

To ogłoszenie może być już nieaktualne!
Zostało dodane ponad 60 dni temu.
Dodano (19 Czerwca 2020)

Premiowane ogłoszenia:

Podobne ogłoszenia:  Współpracują z portalem:

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Irlandzkie bułeczki owsiane z miodem

Ogórki z miodem

Żeberka z rabarbarem pięciu smaków i miodem

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Nowy Zarząd Polskiego Związku Pszczelarskiego 2017

Pszczelarz u przedszkolaków z Jastrzębiej Góry 2017

Zgnilec amerykański w Pszczonowie (gmina Maków) 2016

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim