Portal Pszczelarski

[Sprzedam] Matki Pszczele DOSTĘPNE szybka wysyłka odbiór osobisty


Sprzedaję młode matki pszczele tegoroczne, sezon 2020!
Ogłoszenie dotyczy tegorocznych matek pszczelich. Możliwy odbiór osobisty oraz wysyłka. Matki ZE SPRAWDZONYM CZERWIENIEM. W pasiecie prowadzę kilka linii pszczoły Buckfast:

KB - Pszczoły Buckfast KB są wyjątkowo łagodne, nawet podczas niesprzyjającej pogody. Charakteryzują się wysoką miodnością, wykorzystują bardzo dobrze wszystkie pożytki, zarówno wczesne jak i późne. Wiosną dynamicznie się rozwijają i już na początkU pożytków wczesnowiosennych osiągają dużą siłę, mimo to nie wchodzą w nastrój rojowy. Linię tą wyróżnia ponadto wysoka higiena i odporność na choroby.

GZ - pszczoły Buckfast GZ polecamy na pożytki średnie oraz obfite. Wiosną matki rozpoczynają intensywne czerwienie dopiero w momencie ustabilizowania się pogody oraz regularnego dopływu pyłku.Rodziny utrzymują dużą siłę przez cały sezon, wychowując znaczne ilości czerwiu nawet w okresach bezpożytkowych, co stwarza konieczność zabezpieczenia im odpowiedniego zapasu pokarmu w tym czasie. Dobrze wykorzystują zarówno pożytki wczesne, jak i późne. Wyróżniają się wysoką miodnością, łagodnością oraz brakiem skłonności do rójki. Opanowanie ewentualnego nastroju rojowego jest znacznie łatwiejsze, niż w przypadku pszczoły kraińskiej. Miód sklepią na sucho, zapasy gromadzą nad gniazdem.

Anatolica - Jest to linia wykorzystywana na trutowiskach bardzo często jako linia ojcowska, ze względu na bardzo dużą łagodność i dobrą zimotrwałość pszczół. Ogólnie matki pszczele Buckfast Anatolica dają pszczoły bardzo łagodne, o szybki i w miarę zrównoważonym rozwoju, utrzymujące siłę rodziny przez cały rok, dostosowaną do lokalnej bazy pożytkowej, posiadające cechy VSH, bardzo szybko odbudowujące plastry i węzę
szybko rozwijające nowe odłady, rodziny do pełnej siły.

Bikini - matki pszczele B

Liczba wyświetleń ogłoszenia: 2331

To ogłoszenie może być już nieaktualne!
Zostało dodane ponad 60 dni temu.
Dodano (05 Czerwca 2020)

Premiowane ogłoszenia:

Podobne ogłoszenia:  Współpracują z portalem:

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Opowiemy faktów full, jak w biznesie działa ul

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Surówka z kiszonej kapusty z miodem i pomarańczą

Imbirowe ciastka z miodowo-cytrynowym lukrem

Ser Brie w cieście francuskim z dodatkiem miodu