Portal Pszczelarski

[Sprzedam] Matki Pszczele DOSTĘPNE szybka wysyłka odbiór osobisty


Sprzedaję młode matki pszczele tegoroczne, sezon 2020!
Ogłoszenie dotyczy tegorocznych matek pszczelich. Możliwy odbiór osobisty oraz wysyłka. Matki ZE SPRAWDZONYM CZERWIENIEM. W pasiecie prowadzę kilka linii pszczoły Buckfast:

KB - Pszczoły Buckfast KB są wyjątkowo łagodne, nawet podczas niesprzyjającej pogody. Charakteryzują się wysoką miodnością, wykorzystują bardzo dobrze wszystkie pożytki, zarówno wczesne jak i późne. Wiosną dynamicznie się rozwijają i już na początkU pożytków wczesnowiosennych osiągają dużą siłę, mimo to nie wchodzą w nastrój rojowy. Linię tą wyróżnia ponadto wysoka higiena i odporność na choroby.

GZ - pszczoły Buckfast GZ polecamy na pożytki średnie oraz obfite. Wiosną matki rozpoczynają intensywne czerwienie dopiero w momencie ustabilizowania się pogody oraz regularnego dopływu pyłku.Rodziny utrzymują dużą siłę przez cały sezon, wychowując znaczne ilości czerwiu nawet w okresach bezpożytkowych, co stwarza konieczność zabezpieczenia im odpowiedniego zapasu pokarmu w tym czasie. Dobrze wykorzystują zarówno pożytki wczesne, jak i późne. Wyróżniają się wysoką miodnością, łagodnością oraz brakiem skłonności do rójki. Opanowanie ewentualnego nastroju rojowego jest znacznie łatwiejsze, niż w przypadku pszczoły kraińskiej. Miód sklepią na sucho, zapasy gromadzą nad gniazdem.

Anatolica - Jest to linia wykorzystywana na trutowiskach bardzo często jako linia ojcowska, ze względu na bardzo dużą łagodność i dobrą zimotrwałość pszczół. Ogólnie matki pszczele Buckfast Anatolica dają pszczoły bardzo łagodne, o szybki i w miarę zrównoważonym rozwoju, utrzymujące siłę rodziny przez cały rok, dostosowaną do lokalnej bazy pożytkowej, posiadające cechy VSH, bardzo szybko odbudowujące plastry i węzę
szybko rozwijające nowe odłady, rodziny do pełnej siły.

Bikini - matki pszczele B

Liczba wyświetleń ogłoszenia: 2195

To ogłoszenie może być już nieaktualne!
Zostało dodane ponad 60 dni temu.
Dodano (05 Czerwca 2020)

Premiowane ogłoszenia:

Podobne ogłoszenia:  Współpracują z portalem:

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Marchewka z jabłkiem i miodem

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili

Łosoś w musztardzie i miodzie

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Miodowa owsianka

Lawendowe ciasto dyniowe

Naleśniki bananowe z miodem

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Ciasteczka imbirowe z miodem

Ogórki z miodem

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie