Portal Pszczelarski

Sklep Krauz

[Sprzedam] Nostrzyk biały jednoroczny Adela 2019, nasiona bukowane


Oferuję do sprzedania tegoroczne bukowane (otarte z osłonki) nasiona nostrzyka białego jednorocznego odmianę Adela, ( 20 zł za 1kg ). Nasiona suche , niezanieczyszczone nasionami chwastów. Zdjęcia poniżej przedstawiają naszą tegoroczną plantacje oraz nasiona oferowane w tym roku.
Koszt wysyłki paczki (od 1kg do 30 kg) za pobraniem 20zł, przy wpłacie na konto 15zł. Do zamówień dodaję instrukcję uprawy nostrzyka.

Adela jest odmianą najwcześniejszą z pośród odmian uprawianych w Polsce . Zasiana w III dekadzie marca zakwita już po 20 czerwca i kwitnie przez dwa miesiące przedłużając okres pożytku dla pszczół niemal o miesiąc po przekwitnięciu lipy. Jest niezawodna pod względem uprawy i nektarowania, chętnie oblatywana przez pszczoły, przez cały dzień. Wydajność miodowa 300-600 kg/ha

Sposób uprawy : Nawożenie –jesienią wapno ; wiosną Polifoska 5 ( 300 kg/ha) . Termin siewu III dekada marca. Norma wysiewu nasion bukowanych około 8-10 kg/ha sianych siewnikiem, lub w przypadku siewu rzutowego około 14 kg/ha. Nasiona bukowane, zapewniają równomierne i szybsze wschody. W przypadku siewu nasionami niebukowanymi normę wysiewu należy zwiększyć o co najmniej o 40% (ciężar strąka) i przyspieszyć termin siewu gdyż rośliny kiełkują dłużej.

Środki ochrony roślin – takie jak przy uprawie lucerny tj. na chwasty dwuliścienne Corum 502,4SL lub Basagram 480SL . Warto też zaprawić nasiona przed siewem nitragina przeznaczoną dla nostrzyka.

Ponadto nostrzyk jest zaliczany do roślin wiążących azot w glebie, a więc umożliwia rolnikom otrzymanie większych dopłat do hektara oraz w przypadku gospodarstw po wyżej 15ha jest rośliną zaliczaną do tzw „zazielenienia „( o współczynniku 1).

Chętnie odpowiem na pytania tel. 515952505
Pozdrawiam Aleksander

Liczba wyświetleń ogłoszenia: 393

To ogłoszenie może być już nieaktualne!
Zostało dodane ponad 60 dni temu.
Dodano (04 Września 2019)

Premiowane ogłoszenia:

Podobne ogłoszenia:

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
Pasieki Skiba
filmowanie wesel, video zaproszenia, podziękowania video dla rodziców Kraków i okolice Miejsce na Twoją reklamę

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.