Portal Pszczelarski

[Współpraca] Działaj Lokalnie


Stowarzyszenie Pszczelarzy Zagłębia Miedziowego "RUDNA" w Rudnej współpracując ze Stowarzyszeniem LGD "Kraina Łęgów Odrzańskich” przystąpiło do programu "Działaj Lokalnie " który jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności . W ramach tego programu rozpoczęliśmy realizację projektu pod nazwą "Lokalnie dla środowiska i owadów zapylających" Projekt ten ma na celu propagowanie wartości proekologicznych, pszczelarstwa oraz zdrowego trybu życia.
Projekt ma za zadanie stworzenie ścieżki edukacyjnej w której grupy odbiorców będą bezpośrednio mogły zapoznać się z : życiem pszczoły miodnej i innych zapylaczy, z produkcją rolną i stosowania
w niej w sposób racjonalny środków ochrony roślin tak aby nie szkodzić środowisku. Ponadto tematem ścieżki będzie wskazywanie sposobów pozyskiwania czystej ekologicznie żywności w tym produktów pszczelich. Projekt rozpoczynamy od stworzenia pasieki i miejsca w którym będą pozyskiwane produkty pszczele tj. pracowni pszczelarskiej spełniającej normy sanitarne.
Przyjęcie zorganizowanych grup będzie możliwe również w formie rekreacyjnej
z możliwością zorganizowania pikniku w dostosowanym i przygotowanym do tego celu miejscu. Grupy będą mogły zobaczyć życie rodziny pszczelej "od wewnątrz", natomiast w sali wyposażonej
w sprzęt multimedialny i pszczelarski będzie można prowadzić prezentacje i wszelkiego rodzaju warsztaty tematyczne. Jest to możliwe dzięki współpracy Stowarzyszenia z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej które będzie czynnie uczestniczyć w realizacji projektu.

Liczba wyświetleń ogłoszenia: 1228

To ogłoszenie może być już nieaktualne!
Zostało dodane ponad 60 dni temu.
Dodano (30 Czerwca 2019)

Premiowane ogłoszenia:

Podobne ogłoszenia:  Współpracują z portalem:

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Pierniczki z miodem na święta - wersja 1

Szybki piernik z miodem na święta

Pierniczki z miodem na święta - wersja 2

Daniel Borak

Daniel Borak

Autor tekstów

Właściciel gospodarstwa pasiecznego Ślężańskie Miody i serwisu partnerskiego www.slezanskiemiody.pl

Projekt Bzykająca Przyczepka

Projekt Bzykająca Przyczepka Edukuje

VIII Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego na Zamku Grodziec - relacja z wydarzenia

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Spadź iglasta i liściasta

Linia pszczół cau: PB

Pierwszy oblot pszczół po zimowli

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.