Portal Pszczelarski

[Sprzedam] Miód Wielokwiatowy, Lipowy, Rzepakowy 2018 Pasieka Sarnów


Sprzedam miód z mojej pasieki ze zbioru 2018 r.
Słoiki 900 ml-1,2 kg- 30zł
Słoik 300 ml-12zł

MIÓD RZEPAKOWY
Zawiera dużo glukozy, więc krystalizuje bardzo szybko i staje się „smalcowaty”. Ponieważ w jego składzie znajdują się niemal wyłącznie cukry proste jest łatwo przyswajalny przez wątrobę.

Ma własności wzmacniające organizm - polecany przy chorobach serca, układu krążenia, wątroby, dróg żółciowych, miażdżycy i stanach zapalnych górnych dróg oddechowych.
Wyrównuje niedobory potasu, obniża ciśnienie krwi, poprawia zaopatrzenie mięśnia sercowego w tlen i pierwiastki odżywcze.
Stosowany również zewnętrznie przy chorobach skóry i oparzeniach. Przyspiesza gojenie się ran.

MIÓD WIELOKWIATOWY
Wiosenny miód wielokwiatowy powstaje z całego bukietu wiosennego kwiecia. Ma barwę jasnokremową i łagodny smak. W zależności od miejsca, w którym zebrały go pszczoły, powonienie i podniebienie smakosza może wyczuć aromat mniszka lekarskiego, kwiatu maliny lub kwiatu rzepaku.

Miód wielokwiatowy zawiera dużo cukrów prostych: glukozy i fruktozy. Zaleca się go alergikom, uczulonym na pyłki kwiatowe oraz osobom cierpiącym na katar sienny. Miód ten nie uczula.

Jego walory lecznicze zależą od roślin, z których pszczoły zebrały nektar. Polecany jest szczególnie w profilaktyce chorób o podłożu alergicznym, zawiera bowiem pyłki kwiatowe, które działają jak antygeny.

MIÓD LIPOWY
Powstaje z nektaru zebranego przez pszczoły z kwiatów lipy. Ma barwę jasno-bursztynową lub żółto-zieloną. Pachnie, bardzo przyjemnie, kwiatami lipy. W smaku wyczuwalna lekka nutka goryczki. Ma konsystencję nieco oleistą.

Krystalizuje w drobne ziarna (krupki), zmieniając kolor na żółtopomarańczowy, a nawet brunatny.

Ma długą tradycję „domowego leku”, szczególną popularnością cieszy się jako naturalny środek zapobiegający oraz wspomagający leczenie przeziębień, kaszlu, stanów zapalnych błony śluzowej nosa, oskrzeli i płuc.
W połączeniu z innymi składnikami pochodzenia naturalnego (np. sok malinowy czy kwiat czarnego bzu) jest stosowany jako naturalny, domowy środek łagodzący objawy grypy.

Niezastąpiony w profilaktyce ostrych i przewlekłych chorób układu oddechowego - działa wykrztuśnie, napotnie i przeciwgorączkowo.

Apiterapeuci zalecają częste spożywanie miodu lipowego osobom żyjącym w ciągłym stresie, gdyż ma właściwości uspokajające. Zalecany jest także w profilaktyce nerwic.

Polecam

Liczba wyświetleń ogłoszenia: 1911

To ogłoszenie może być już nieaktualne!
Zostało dodane ponad 60 dni temu.
Dodano (01 Lipca 2018)

Premiowane ogłoszenia:

Podobne ogłoszenia:



  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Opowiemy faktów full, jak w biznesie działa ul

Kolejny krok w ratowaniu pszczół!

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Kaczka z pieczarkami i miodem

Żeberka w sosie czosnkowo-miodowym

Letnia sałatka z szynką, melonem i miodem

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Skuteczna ochrona roślin bezpieczna dla owadów zapylających

Michał Piątek Dochodowa pasieka - książka dla pszczelarzy