Portal Pszczelarski

[Sprzedam] Trojeść Amerykańska nasiona ok. 100 sztuk- NAJTANIEJ, oferta aktualna


SUPER CENA za 100 sztuk nasion.

Trojeść amerykańska (Asclepias syriaca L.)

Roślina trwała (bylina zakwita na 2 - 3 rok od wysiewu) z rodziny trojeściowatych (Asclepiadoideae), pochodząca z Ameryki Północnej.
Łodygi proste, wyso­kości od 1 do 1,8 m. Liście krótkoogonkowe, eliptyczne. Kwiato­stany wielokwiatowe, półkoliste, wyrastające z kątów liści.
Owocem jest miękko kolczasta i owłosiona torebka. Nasiona są okrągłe, spłaszczone i zaopatrzone w miękki jedwabisty puch.
Trojeść kwitnie od końca czerwca w ciągu 3 - 4 tygodni.
Kwiaty odznaczają się mocną i przyjemną wonią. Są masowo odwiedzane przez pszczoły. Każdy z 5 nektarników wydziela dziennie około 3 mg nektaru, a więc jeden kwiat w ciągu 8 dni swego życia może dostarczać 120 mg.

Wydajność miodowa oceniana jest u nas na około 600 kg z ha.

Rośliny trwają na jednym miejscu do 20 lat.

Do ceny nasion należy doliczyć:
- koszt przesyłki - list polecony - wynosi zgodnie z cennikiem Poczty Polskiej 5,20 zł,

- koszt koperty bąbelkowej 1 zł.

Numer konta: 461 - pokaż numer telefonu - 400 - pokaż numer telefonu - 233 - pokaż numer telefonu - 0
Tytułem: Nasiona

Nasiona wysyłam po zaksięgowaniu wpłaty na koncie.

Liczba wyświetleń ogłoszenia: 9611

To ogłoszenie może być już nieaktualne!
Zostało dodane ponad 60 dni temu.
Dodano (11 Lutego 2018)

Premiowane ogłoszenia:

Podobne ogłoszenia:  Współpracują z portalem:

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.