Portal Pszczelarski

[Sprzedam] Matki pszczele Buckfast KB unasiennione


Pasieka Majowe Wzgórza"

Przyjmujemy zamówienia na unasiennione matki pszczele F1 Buckfast KB(materiał po importach z Danii) na rok 2017.


Dlaczego warto wymieniać matki? -W Polsce pszczelarze lekceważą systematyczną wymianę matek przez co pszczoły są mniej miodne, agresywne, przez chów wschobny stają się podatne na choroby.

Czemu matki od nas?-Ponieważ stawiamy na jakość a nie na ilość jak inni hodowcy. Matki są hodowane metodą Jentera, przez co dokładnie znamy czas złożenia jajeczek i jesteśmy w stanie przenosić najmłodszą larwę do miseczki matecznikowej, poprawia to jakość hodowanych matek. Ta metoda jest niestety czasochłonna, przez co ilość matek wychowanych jest ograniczona jednakże matki hodowane metodą Jentera posiadają więcej rurek jajnikowy niż matki które hoduje sie poprzez przekładanie larw(są wstanie złożyć więcej jajeczek niż matki wyhodowane inną metodą).
'
Cena to 60 zl za matke

Dlaczego buckfast? Pszczoły te są odporne na choroby, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne. Są plenne, miodne i łagodne, można doglądać je w niekorzystnych warunkach pogodowych. Pszczoły potrafią same ograniczyć matkę w czerwieniu, latają nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych gdzie inne pszczoły nawet nie wychodzą z ula. Buckfast nadaje się na pożytki obfite i słabe (bardzo dobrze sprawdza się u nas w okolicach Tatr gdzie znajduje się moja pasieka).
Pszczoły charakteryzuje nierojliwość oraz intensywny rozwój wiosenny.


Na pytania odpowiem emailowo a także telefonicznie.
E-mail: mietek033@onet.eu
Gadu-gadu: 12203984 Telefon: 787 495 975
Wysyłka od połowy czerwca wg. kolejności zamówień. Na zdjeciu widocza faktura za matkę.

Liczba wyświetleń ogłoszenia: 2523

To ogłoszenie może być już nieaktualne!
Zostało dodane ponad 60 dni temu.
Dodano (03 Marca 2017)

Premiowane ogłoszenia:

Podobne ogłoszenia:



  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności