Portal Pszczelarski

[Sprzedam] Matki pszczele nieunasiennione Buckfast KB
"Pasieka Majowe Wzgórza"Przyjmujemy zamówienia na nieunasiennione matki pszczele F1 Buckfast KB(materiał po importach z Danii) na rok 2017.

Dlaczego warto wymieniać matki? -W Polsce pszczelarze lekceważą systematyczną wymianę matek przez co pszczoły są mniej miodne, agresywne, przez chów wschobny stają się poddatne na choroby.Czemu matki od nas?-Ponieważ stawiamy na jakość a nie na ilość jak inni hodowcy. Matki są hodowane metodą Jentera, przez co znamy dokładny termin złożenia jajeczek przez matkę i możemy przenosić do miseczki matecznikowej jak najmłodsze larwy, poprawia to jakość hodowanych matek. Ta metoda jest niestety czasochłonna, przez co ilość matek wychowanych jest ograniczona jednakże matki hodowane metodą Jentera posiadają więcej rurek jajnikowy niż matki które hoduje sie poprzez przekładanie larw(są wstanie złożyć więcej jajeczek niż matki wyhodowane inną metodą).


Dlaczego buckfast? Pszczoły te są odporne na choroby, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne. Są plenne, miodne i łagodne, można doglądać je w niekorzystnych warunkach pogodowych. Pszczoły potrafią same ograniczyć matkę w czerwieniu, latają nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych gdzie inne pszczoły nawet nie wychodzą z ula. Buckfast nadaje się na pożytki obfite i słabe (bardzo dobrze sprawdza się u nas w okolicach Tatr gdzie znajduje się moja pasieka).
Pszczoły charakteryzuje nierojliwość oraz intensywny rozwój wiosenny.
Na pytania odpowiem emailowo a także telefonicznie.

E-mail: mietek033@onet.eu

Gadu-gadu: 12203984 Telefon: 787 495 975
cena to 15 zł za matkę

Wysyłka od końca maja wg. kolejności zamówień. Na zdjeciu widoczna faktura za matkę.

Liczba wyświetleń ogłoszenia: 1862

To ogłoszenie może być już nieaktualne!
Zostało dodane ponad 60 dni temu.
Dodano (20 Lutego 2017)

Premiowane ogłoszenia:

Podobne ogłoszenia:  Współpracują z portalem:

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Panna cotta z miodem i orzechami włoskimi

Sałatka kobieca Keep smiling z miodem

Sałatka z kalafiora z miodem

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Szkolny Dzień Pszczoły

Pszczoły w szkole w czerwcu

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Miód - produkt pszczeli

Pszczelarz, a kto to taki?