Portal Pszczelarski

[Sprzedam] Złoto pszczelarzy -Trojeść amerykanska Nasiona,sadzonki


Trojeść amerykańska
Asclepias syriaca L to gatunek rośliny toinowatej, pochodzącej jak sama nazwa wskazuje z Ameryki Północnej. Trojeść amerykański, już dawno jednak zadomowił się w europejskim, w tym także i polskim klimacie, przynosząc wiele korzyści, zwłaszcza pszczelarzom. Wartość miodowa rośliny, której wysokość przekracza często wzrost dorosłego mężczyzny, osiąga, bowiem 600 kg z ha. Oznacza to, że w ciągu jednej doby ul położony w pobliżu miejsca, w którym rośnie Trojeść może zwiększyć swoją wagę nawet o liczbę kilogramów, którą liczyć trzeba by na palcach obu dłoni.
W Trojeści amerykańskiej uświadczyć możemy sok mleczny, malownicze kwiaty pachną zaś mocno i przyjemnie. Z tego powodu, są to rośliny wyjątkowo chętnie nawiedzane przez pszczoły. Roślina kwitnie w okresie kwiecień – czerwiec i oprócz produkcji miodu, uważana jest również za roślinę kauczukodajną. Puch nasienny Trojeści amerykańskiej jest świetnym materiałem do wypychania poduszek i pościeli. Pomimo tych właściwości, roślina nie znajduje już zastosowania w przemyśle i dziś kojarzy się niemal wyłącznie z pszczelarstwem.


Miód
Miód pozyskany od pszczół odwiedzających Trojeść amerykańską, cechuje się wyjątkowo jasną barwą. Walory smakowe są bardzo delikatne i subtelne. Może być to zasługą specyficznej budowy rośliny, która uniemożliwia pracowitym owadom zebranie pyłku z jej kwiatów, przez co miód będący owocem ich pracy pozbawiony jest zaprószenia.
Uprawa
Jak nietrudno się domyślić, najlepsza gleba dla rośliny to ta urodzajna i bogata w różnorakie składniki. Trojeść jest jednak niewybredna i odpowiednio traktowana wyrośnie również na bardziej piaszczystych, mniej jakościowych ziemiach. Nieodzowne będzie jednak wystawienie rośliny na wpływ ciepłodajnych promieni słonecznych, ponieważ w przypadku braku ekspozycji na słońce zaczyna ona zanikać.
Co się tyczy

Liczba wyświetleń ogłoszenia: 10614

To ogłoszenie może być już nieaktualne!
Zostało dodane ponad 60 dni temu.
Dodano (29 Stycznia 2016)

Premiowane ogłoszenia:

Podobne ogłoszenia:  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Varroa destructor - cykl życiowy i rozwojowy

Charakterystyka rodzaju Varroa i opis gatunku Varroa destructor

Varroa destructor - znaczenie i rys historyczny

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Szkolenie: Czy pszczołom i pszczelarzom chodzi o to samo?

STANPOL w gronie Dobroczyńców Roku - trwa głosowanie 2017

IV Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Pszczelarz, a kto to taki?

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową