Portal Pszczelarski


Pasieka Tadeusza Trubaja

Pan Tadeusz Trubaj udowadnia, że można i należy spełniać swoje marzenia. Jest od trzech lat właścicielem pasieki liczącej 18 rodzin pszczelich. W planach ma powiększyć pasiekę do 25 pni pszczelich.

Jest to również szczęśliwiec, na którego działce od dwóch lat rośnie okratek australijski (bardzo rzadki gatunek grzybów z rodziny sromotnikowatych) oraz regularnie od 2018 roku odwiedza zadrzechnia fioletowa (niezwykle rzadko występująca pszczoła samotnica).

Pasieka Tadeusza Trubaja w Głuchołazach. Autor: Tadeusz TrubajPasieka Pana Tadeusza Trubaja w Głuchołazach. Autor: Tadeusz TrubajOkratek australijski. Autor zdjęcia: Tadeusz Trubaj

Liczba wyświetleń galerii: 1439  Współpracują z portalem:

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Ciasto czekoladowe z miodem – komentarz do przepisu

Rola murarki ogrodowej w uprawach sadowniczych

Hodowla murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Miód - produkt pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli