Portal Pszczelarski


Warsztaty pszczelarskie w Szkole Podstawowej nr 313 w Warszawie

Małgorzata Brendel i Piotr Nowotnik przeprowadzili ponad dwugodzinne warszataty pszczelarskie w Szkole Podstawowej nr 313 w Warszawie.

Zarówno pszczelarze z Pasieki Edukacyjnej, jak i dzieci wraz z rodzicami na bardzo długo i pozytywnie zapamiętają ten dzień. 

Podczas spotkania zaprezentowany został sprzęt pasieczny wraz z ulikiem pokazowym, były przypinki, naklejki, ulotki, wspólne robienie świec oraz degustacja miodów.

Wszyscy bawili się świetnie, co zresztą widać na zdjęciach autorstwa Piotra Nowotnika.

Warsztaty pszczelarskie klasy IIB w Szkole Podstawowej nr 313 w Warszawie. Autor zdjęcia: Piotr NowotnikWarsztaty pszczelarskie w Szkole Podstawowej nr 313 w Warszawie. Autor zdjęcia: Piotr NowotnikGorące rozmowy na tematy pszczelarskie podczas warsztatów w Szkole Podstawowej nr 313 w Warszawie. Autor zdjęcia: Piotr NowotnikDegustacja miodów podczas warsztatów pszczelarskich w Szkole Podstawowej nr 313 w Warszawie. Autor zdjęcia: Piotr NowotnikWafelki z miodem - degustacja podczas warsztatów pszczelarskich. Autor zdjęcia: Piotr NowotnikPrezentacja sprzętu pasiecznego podczas warsztatów pszczelarskich w Szkole Podstawowej nr 313 w Warszawie. Autor zdjęcia: Piotr NowotnikUśmiechnięci uczestnicy warsztatów pszczelarskich w Szkole Podstawowej nr 313 w Warszawie. Autor zdjęcia: Piotr NowotnikŚwiecie z wosku pszczelego uczestników warsztatów pszczelarskich  w Szkole Podstawowej nr 313 w Warszawie. Autor zdjęcia: Piotr NowotnikUlik pokazowy na warsztatach pszczelarskich  w Szkole Podstawowej nr 313 w Warszawie. Autor zdjęcia: Piotr NowotnikPiotr Nowotnik opowiada uczestnikom warsztatów pszczelarskich o świecach woskowych.

Liczba wyświetleń galerii: 6197  Współpracują z portalem:

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Nalewka jaśminowa z miodem

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Bigos staropolski na winie z miodem

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Imbirowe ciastka z miodowo-cytrynowym lukrem

Surówka z kiszonej kapusty z miodem i pomarańczą

Konfitura z melona z imbirem i miodem

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku