Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Tematy nie związane z pszczelarstwem

Pszczoły zalęgły się w domu Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 941

Zaloguj się aby obserwować temat

Stonegem

Stonegem

2017-07-22 19:45:05

Witam, jestem Kuba i mam (dla mnie - dla was pewnie niekoniecznie) problem. W domu, przy głównym wejściu w murze mam małą prywatną pasiekę :). Jakiś czas temu zalęgły się tam pszczoły. Nie jestem pszczelarzem i bardzo chętnie bym się ich pozbył. W domu dwójka dzieci i przynajmniej na razie pożądlona żona :P (Stąd wiem że pszczoła, bo żądło musiałem wyciągać). Jak się domyślacie, mam przez to mały armagedon :D Przekopałem już cały internet ale każdy ze sposobów jaki znalazłem wiąże się z rozwalaniem elewacji lub unicestwieniem roju. Żadnej z tych rzeczy nie chcę robić a już brakuje mi pomysłów. I tu pytanie, czy znacie jakąś metodę, którą ja - kompletny laik - mógł bym zastosować, tak aby zachować dom w całości i przy okazji nie zabijać pszczół?
Pozdrawiam

tulipan

tulipan

2017-07-23 10:14:09

drogi kubo powiedz z jakich okolic pochodzisz jak niedaleko to mogę podjechać i zabrać te pszczółki napisz pozdrawiam tulipan

blondynekkrk

blondynekkrk

2017-07-24 18:01:30

Można ewentualnie dymem z paliwa do podkurzacza je wypłoszyć :) Ale najlepiej oddać pszczelarzowi lub zadzwonić na straż pożarną (oni często mają kontakt do pszczelarzy).

blondynekkrk

blondynekkrk

2017-07-30 08:32:40

Stonegem, czy rozwiązałeś już kwestię pszczół? Podziel się z nami :)

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
Pasieki Skiba
filmowanie wesel, video zaproszenia, podziękowania video dla rodziców Kraków i okolice Miejsce na Twoją reklamę

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.