Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Szybkie pytanie - krótka odpowiedź

Renowacja ula Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 2588

Zaloguj się aby obserwować temat

Kinga Robaszkiewicz

2015-11-22 11:58:25

Jestem w posiadaniu uli z lat 30-stych ubiegłego wieku. Dostałam propozycję przekazania ich do muzeum pszczelarstwa. Nie są w dobrym stanie, wymagają dużo wkładu pracy. Orientuje się ktoś ile warte są takie ule w obecnym stanie? Mogę przesłać zdjęcia.

blondynekkrk

2015-11-22 12:02:32

Hej! Kinga udostępnij zdjęcia. Zawsze będzie łatwiej ocenić.

Kinga Robaszkiewicz

2015-11-22 17:01:23

Dodaje zdjęcia.

Załączniki:

Renowacja ulaRenowacja ula

factis

2015-11-22 18:45:00

Nie chcę być okrutny, ale niewiele. One są zasiedlone? Niestety stare ule mają to do siebie, że mogą być źródłem wielu chorób... Osobiście proponowałbym wpisać się w historię pszczelarstwa oddając do muzeum ule (ewentualnie jeden zostawić dla siebie) z prośbą o zaznaczenie darczyńcy.

Kinga Robaszkiewicz

2015-11-22 21:43:52

Dziękuję za odpowiedź! :)

Sylwek

2015-11-23 20:18:20

Hej! Faktycznie ule są dość sfatygowane. Może jestem trochę samolubny ale proponowałbym je zachować dla siebie. Jeżeli jednak będą Ci wadzić, to weź daj ogłoszenie, że chcesz sprzedać takie ule. Pozbierasz oferty i poznasz cenę jaką inni pszczelarze są skorzy zapłacić. Ja bym tak zrobił.

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Pierniczki świąteczne z miodem

Ciasto z mąką z czarnego ryżu

Żurawina z miodem i wanilią

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Różowe stringi z miodem

Sałatka kobieca Keep smiling z miodem

Kruidnoten - holenderskie ekspresowe pierniczki z miodem