Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Szybkie pytanie - krótka odpowiedź

Pszczelarski pomysł na prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 3626

Zaloguj się aby obserwować temat

Strony: 1 2 3

blondynekkrk

2015-01-22 10:31:25

Jakie macie pomysły na prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka? A może sami już otrzymaliście jakieś prezenty od wnucząt? Założyłem ten temat z myślą o pomysłach związanych jednak z pszczelarstwem. Może też się komuś innemu pomysły spodobają i je wykorzysta :)

blondynekkrk

2015-01-22 10:32:13

A no i dodam dla zapominalskich, że Dzień Babci był wczoraj (21.01.) a Dzień Dziadka jest dzisiaj (22.01).

factis

2015-01-25 15:25:40

Widzę, że Twój temat nie spotkał się z dużym odzewem... Ale ja Ci Blondynku odpowiem. Zawsze dobrym prezentem jest słoik dobrego miodu. Dobrego, czyli od pszczelarza, który posiada zgodę na sprzedaż bezpośrednią, a nie od łapiducha z targu. Myślę, że też można by pomyśleć o jakiś prezentach w postaci kremów z miodem.

blondynekkrk

2015-01-26 09:23:54

Ano nie spotkał... :( Ja w tym roku kupiłem swoim dziadkom właśnie słoik miodu nawłociowego (z tej racji, że mi najbardziej odpowiada). Myślę, że się ucieszą. W końcu cukrzycy nie mają :)

kaczka12

2015-01-28 16:17:02

Zawsze możesz zrobić nalewkę albo kupić składniki na nią. Się i babcia i dziadek ucieszy.

blondynekkrk

2015-01-30 14:29:07

@kaczka12 nie wiem czy się ucieszyli by ;) Ale nalewka z propolisu w sumie w sam raz. Dużo jej się nie da wypić a dla zdrowotności zawsze dobra.

Myślałem tak na przyszłość, że mógłbym im kupić akcesoria do miodu - jakieś ładne opakowanie na miód + szklany nabierak do miodu.

factis

2015-01-30 23:03:55

O widzisz, akcesoria do miodu to może być dobry kierunek! Jak widać burza mózgów przynosi rezultaty.

Ewentualnie można zawsze kupić konchy do świecowania uszu. Dla osób starszych jak znalazł.

banan

2015-01-31 21:14:48

moze nie koniecznie konchy do swiecowania bym dal ale ladna swieczke np. w ksztalcie aniolka. musisz miec tylko forme, wosk, knot i troche czasu.

Strony: 1 2 3

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Kaczka po mazursku

Kaczka w marynacie korzennej pieczona w miodzie pitnym

Pieczone przepiórki miodowo-cynamonowe z kremem z pieczarek

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.