Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Szybkie pytanie - krótka odpowiedź

Przenoszenie pszczół Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 1019

Zaloguj się aby obserwować temat

Piotrgabi23

Piotrgabi23

2019-12-04 18:13:48

Witam mam pytanie ale proszę o odpowiedz pszczelarzy doświadczonych praktykom w tym temacie, chodzi mi oto że muszę przenieś 6 uli w inne miejsce ok 80 m kiedy mam to zrobić teraz czy czekać do kiedy?dodam że wolał bym w innym miesiącu.

gajwer

gajwer

2019-12-07 21:38:11

Witam jeszcze nie jestem doświadczony, ale w tym roku przenosiłem na miej więcej taką samą odległość co ty swoje ule. Przenosiny zrobiłem na przedwiośniu przed ociepleniem (śledziłem pogodę) przed wiosennym oblotem, żeby było powyżej 10 stopni. Po przeniesieniu wy lotki na drugi dzień otworzyłem.

Piotrgabi23

Piotrgabi23

2019-12-10 17:10:40

Dzięki za info ale konkretnie w jakim miesiącu? napisz jak pszczoły na zmianę, nie wracały na stare miejsce.A czym transportowałeś pszczoły.Jeszcze raz dzięki pozdrawiam.

tulipan

tulipan

2019-12-10 20:37:47

szanowny kolego jestem pszczelarzem z doswiadczeniem powiem ci tak pszczoly mozna przenosic nawet latem tylko nir dalej niz30 centymetrow od poprzedniego miejsca mozna to robic co 2 dni robie tak od dwuch lat i jest dobrze pozdrawiam

gajwer

gajwer

2019-12-10 22:00:18

Przenosiłem w marcu, śledziłem pogodę, jak temperatura miała skoczyć powyżej 10 stopni w cieniu wtedy przeniosłem z bratem (ul. wielkopolski 5 szt.) próbowałem na taczce, ale nie wyszło, a na przyczepce samochodem nie dojechałbym. U mnie to był wiosenny oblot, tak więc pszczoły nie leciały w stare miejsce (nie zaobserwowałem, na wszelki wypadek postawiłem tam odkładówke). A tak z innej beczki w tym roku u sąsiada przewieźliśmy jeden warszawiak w maju na 500m. (było załamanie pogody, zimno i deszczowo przez prawie dwa tyg.) i wszystko było ok. A i jeszcze jedno ja tak u siebie zrobiłem i jestem zadowolony, jestem początkujący i wszystkiego jeszcze nie wiem więc od ciebie zależy czy zrobisz tak jak ja. pozdr. gajwer.

Piotrgabi23

Piotrgabi23

2019-12-12 19:26:35

Dzięki za odpowiedz.Muszę przenieść ule w inne miejsce bo latem słońce wali w ule przez cały dzień co w efekcie powodowało powyginanie węzy i myślę ze i nastrój rojowy był wyjątkowo częsty pszczoły wisiały na wylotkach do wieczora i szerszenie miały ucztę.pozdrawiam.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Ostatnio dodane posty:

Ile żyje pszczoła?
23 Października 2020

Zakładanie pasieki – od czego zacząć?
16 Października 2020

Ul wielkopolski stojak - zalety
15 Października 2020

Jak zbudować ul Dadanta? - poddasze, dennica, nadstawka i daszek
15 Października 2020

Jak stosować kwas mlekowy?
15 Października 2020

Kwas mrówkowy - lek na warrozę
14 Października 2020


Ostatnio dodane tematy:

Ile żyje pszczoła?
23 Października 2020

Ul wielkopolski stojak - zalety
15 Października 2020

Jak zbudować ul Dadanta? - poddasze, dennica, nadstawka i daszek
15 Października 2020

Jak stosować kwas mlekowy?
15 Października 2020

Kwas mrówkowy - lek na warrozę
14 Października 2020


Najaktywniejsi w tym tygodniu:

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
Pasieki Skiba
filmowanie wesel, video zaproszenia, podziękowania video dla rodziców Kraków i okolice Miejsce na Twoją reklamę

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.