Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Szybkie pytanie - krótka odpowiedź

Oszukany miód w związku? Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 4995

Zaloguj się aby obserwować temat

arczi

2018-06-04 19:12:13

Rozumiem że każde rzemiosło raczej dba o reputację dlatego postanowiłem się o tym przekonać pisząc tutaj.

Natknąłem się ostatnio na pewną kobietę sprzedającą miody na targu w dąbrowie górniczej. Miała ona jak twierdziła miód malinowy. Gdy na niego spojrzałem wydał mi się bardzo podejrzany (patrz zdjęcia) ktoś potrafi potwierdzić czy ten pszczelarz rzeczywiście istnieje, a miód nie jest po prostu sztucznym miodem z dodatkiem soku malinowego?

Załączniki:

Oszukany miód w związku?Oszukany miód w związku?

oro54

2018-06-05 20:49:16

Na pewno nie jest to nektarowy miód malinowy. Płynny miód malinowy jest miodem jasnym, a krupiec staje się niemal biały.

arczi

2018-06-05 22:40:04

Świetnie, właśnie o to mi chodziło, ciekaw jestem czy ten Pan rzeczywiście ostemplował własnym nazwiskiem to oszustwo... Nawet nie trudno jest znaleźć kontakt, numer KRS jego firmy znalazłem bez problemu... Jak znajdę chwilę to zadzwonię do tego Pana, bo nie lubię być oszukiwany, a może ten Pan się czegoś nauczy.

blondynekkrk

2018-06-09 12:08:07

Być może warto sprawę zgłosić na policję. Oszustów warto pozbywać się najszybciej jak to możliwe. Co by nie psuć rynku.

arczi

2018-06-11 20:17:03

Dziś zadzwoniłem do tego Pana i twierdzi on, że on sam sprzedaje miód do ręki i nie robi tego w Dąbrowie. Sam też potwierdził, że jest świadomy tego że ludzie mogą kupować miód u niego a potem przelewają do jego słoików 'podróbkę'. Wygląda na to że najprościej w takiej sytuacji byłoby odwiedzić targ w Dąbrowie i poszukać Pani która tam sprzedaje ten badziew, postraszyć policją i dowiedzieć się kto jej kazał to sprzedawać, bo z rozmowy z nią na targu podczas kupna wywnioskowałem, że ma swoją 'szefową' ;)

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Pszczoły w szkole w czerwcu

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Szkolny Dzień Pszczoły

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.