Portal Pszczelarski

Sklep Krauz

Forum pszczelarskie - Prawo i marketing w pasiece

Zakaz posiadania pszczół Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 2100

Zaloguj się aby obserwować temat

Strony: 1 2
factis

factis

2014-10-28 13:58:33

Fajnie się toczy rozmowa ale ja bym szukał tutaj może jakieś lobbowania ludzi, którzy rządzą polskim pszczelarstwem. Jak chociażby Kasztelewicz. Przecież jemu nie na rękę, żeby pojawiali się pszczelarze w większych miastach. Będą sprzedawać prawdziwy miód, a nie mieszankę i tym samym przekonywać ludzi do swoich produktów. A tak cisza i spokój i nikt im nie wadzi...

Lukasz_Baniak

Lukasz_Baniak

2014-10-30 08:20:23

Nie mogę się z Wami zgodzić. Uważam, że jeżeli ktoś chce mieć pszczoły, to powinien je mieć, bez względu na to, czy mieszka na wsi czy w wielkim mieście. Ma być równe prawo dla wszystkich. Pszczoły nie przenoszą chorób groźnych dla człowieka. Są czystymi owadami. Bardziej bym się obawiał jakby ktoś chciał hodować dziki w mieście, ale nie pszczoły!

blondynekkrk

blondynekkrk

2014-11-02 09:54:42

Nie no Łukasz, dziki to co innego. To tak jakbyś chciał mieć lwy na wolnym wybiegu. Nie popadajmy w skrajność ale myślę, że faktycznie prowadzenie pasieki w mieście, to nie jest taka normalna sprawa. Na wsi, w polu rzepaku, raczej ludzi nie spotkasz, więc pszczoły mogą sobie tam być ulokowane. W mieście co prawda pola rzepaku nie spotkasz (przez co pszczoły będą musiały szukać innych pożytków), ale za to spotkasz bardzo dużo ludzi...

mati

mati

2014-11-05 09:40:39

to jes gupota ze ktos komus czegos zakazuje powinno byc tak ze sobie morzna miec pszczoly komu to pszerzkadza

banan

banan

2014-11-10 08:23:18

nie wiem czy dobrze myslicie. michal1972, nie moge sie z toba zgodzic. sa rasy pszczol, ktore sa podatniejsze na rojke. przy duzej liczbie pni najwzwyczajniej w swiecie nie jestes w stanie sprawdzic czy wszystko w kazdej rodzinie gra.
co do zakazu, zeby nie dostac bana, to napisze, ze pszczelarstwo miejskie jest ze strony rzadzacych miastami zagrozone. oni nie widza problemu w tym ze pszczol nie ma, a o dzikich zapylaczach pewnie wogole nie wiedza.

marcin

marcin

2014-11-11 21:28:02

Pewnie, że nie ma się po 50 uli. Niestety większa część społeczności wciąż nie odróżnia pszczoły od osy... więc widząc "skupisko os" lecące na dany pożytek może wywołać panikę nie u jednej osoby.

blondynekkrk

blondynekkrk

2014-11-18 08:30:42

@banan, może wiedzą ale mało. Jest Greenpeace i jego akcje, które generalnie odbywają się w wielkich miastach, żeby maksymalnie nagłośnić problem. O dzikich zapylaczach było głośno podczas pierwszej edycji Adoptuj Pszczołę.

Strony: 1 2

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Ostatnio dodane posty:

Czerw trutowy
18 Sierpnia 2019

Jak zacząć?
08 Sierpnia 2019

Wesołe Pszczółki - skecz kabaretu Paranienormalni
19 Lipca 2019

Ul Langstroth - budowa i wymiary
18 Lipca 2019

ule leżakowe (warszawski poszerzany)
17 Lipca 2019

Pszczoły w ścianie, jak je przenieść?
23 Czerwca 2019


Ostatnio dodane tematy:

Czerw trutowy
18 Sierpnia 2019

Jak zacząć?
08 Sierpnia 2019

Wesołe Pszczółki - skecz kabaretu Paranienormalni
19 Lipca 2019

Ul Langstroth - budowa i wymiary
18 Lipca 2019

ule leżakowe (warszawski poszerzany)
17 Lipca 2019


Najaktywniejsi w tym tygodniu:

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
filmowanie wesel, video zaproszenia, podziękowania video dla rodziców Kraków i okolice Miejsce na Twoją reklamę

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.