Portal Pszczelarski

Sklep Krauz

Forum pszczelarskie - Prawo i marketing w pasiece

Zakaz posiadania pszczół Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 2219

Zaloguj się aby obserwować temat

Strony: 1 2
factis

factis

2014-10-28 13:58:33

Fajnie się toczy rozmowa ale ja bym szukał tutaj może jakieś lobbowania ludzi, którzy rządzą polskim pszczelarstwem. Jak chociażby Kasztelewicz. Przecież jemu nie na rękę, żeby pojawiali się pszczelarze w większych miastach. Będą sprzedawać prawdziwy miód, a nie mieszankę i tym samym przekonywać ludzi do swoich produktów. A tak cisza i spokój i nikt im nie wadzi...

Lukasz_Baniak

Lukasz_Baniak

2014-10-30 08:20:23

Nie mogę się z Wami zgodzić. Uważam, że jeżeli ktoś chce mieć pszczoły, to powinien je mieć, bez względu na to, czy mieszka na wsi czy w wielkim mieście. Ma być równe prawo dla wszystkich. Pszczoły nie przenoszą chorób groźnych dla człowieka. Są czystymi owadami. Bardziej bym się obawiał jakby ktoś chciał hodować dziki w mieście, ale nie pszczoły!

blondynekkrk

blondynekkrk

2014-11-02 09:54:42

Nie no Łukasz, dziki to co innego. To tak jakbyś chciał mieć lwy na wolnym wybiegu. Nie popadajmy w skrajność ale myślę, że faktycznie prowadzenie pasieki w mieście, to nie jest taka normalna sprawa. Na wsi, w polu rzepaku, raczej ludzi nie spotkasz, więc pszczoły mogą sobie tam być ulokowane. W mieście co prawda pola rzepaku nie spotkasz (przez co pszczoły będą musiały szukać innych pożytków), ale za to spotkasz bardzo dużo ludzi...

mati

mati

2014-11-05 09:40:39

to jes gupota ze ktos komus czegos zakazuje powinno byc tak ze sobie morzna miec pszczoly komu to pszerzkadza

banan

banan

2014-11-10 08:23:18

nie wiem czy dobrze myslicie. michal1972, nie moge sie z toba zgodzic. sa rasy pszczol, ktore sa podatniejsze na rojke. przy duzej liczbie pni najwzwyczajniej w swiecie nie jestes w stanie sprawdzic czy wszystko w kazdej rodzinie gra.
co do zakazu, zeby nie dostac bana, to napisze, ze pszczelarstwo miejskie jest ze strony rzadzacych miastami zagrozone. oni nie widza problemu w tym ze pszczol nie ma, a o dzikich zapylaczach pewnie wogole nie wiedza.

marcin

marcin

2014-11-11 21:28:02

Pewnie, że nie ma się po 50 uli. Niestety większa część społeczności wciąż nie odróżnia pszczoły od osy... więc widząc "skupisko os" lecące na dany pożytek może wywołać panikę nie u jednej osoby.

blondynekkrk

blondynekkrk

2014-11-18 08:30:42

@banan, może wiedzą ale mało. Jest Greenpeace i jego akcje, które generalnie odbywają się w wielkich miastach, żeby maksymalnie nagłośnić problem. O dzikich zapylaczach było głośno podczas pierwszej edycji Adoptuj Pszczołę.

Strony: 1 2

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Ostatnio dodane posty:

Prosba o polecenie miodarki
05 Grudnia 2019

Jak zacząć?
04 Grudnia 2019

Przenoszenie pszczół
04 Grudnia 2019

Pomieszczenie pasieczne
01 Grudnia 2019

Prezydent Andrzej Duda będzie hodował pszczoły
24 Listopada 2019

Prezydent Andrzej Duda będzie hodował pszczoły
24 Listopada 2019


Ostatnio dodane tematy:

Prosba o polecenie miodarki
05 Grudnia 2019

Przenoszenie pszczół
04 Grudnia 2019

Pomieszczenie pasieczne
01 Grudnia 2019

Prezydent Andrzej Duda będzie hodował pszczoły
24 Listopada 2019

Konkurs :)
22 Listopada 2019


Najaktywniejsi w tym tygodniu:

1. Piotrgabi23: 2

2. KrisKros: 1

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
Pasieki Skiba
filmowanie wesel, video zaproszenia, podziękowania video dla rodziców Kraków i okolice Miejsce na Twoją reklamę

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.