Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Prawo i marketing w pasiece

Zakaz posiadania pszczół Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 3794

Zaloguj się aby obserwować temat

Strony: 1 2

michal1972

2014-10-03 09:17:36

Ostatnimi czasy głośno było o tym, że w Warszawie jest zakaz posiadania pszczół, a tym samym zakaz zakładania pasieki. Zastanawiam się czy to jest legalne? To jest ograniczanie swobody gospodarczej i osobistej w jednym!

banan

2014-10-04 17:40:07

nie jestem prawnikiem i nie mnie sie na ten temat wypowiadac. zawsze konstytucja jest najwazniejsza. jak w krakowie zakaz palenia drewnem i weglem zostal uznany za niezgodny z konstytucja, to i tutaj tak tez powinno byc.

blondynekkrk

2014-10-07 10:50:57

Z tego co się orientuję, zakaz posiadania pszczół jest jeszcze we Wrocławiu. Nie za bardzo rozumiem czemu to ma służyć. Przecież pszczelarstwo miejskie się pięknie rozwija. Nie dość, że w ten sposób jest zwiększana populacja pszczół, to jeszcze na dodatek rośnie nowe pokolenie pszczelarzy!

Lukasz_Baniak

2014-10-11 08:38:43

@michal1972, nie wiem czy wiesz, ale zakaz ten został już zniesiony. Już, chociaż powinienem napisać - dopiero. Uważam, że jest to skandaliczne. Skoro jest wolność prowadzenia działalności gospodarczej, to dlaczego legalnie i działających z pożytkiem dla ludzi i środowiska pszczelarzom, zakazuje się zakładania pasiek. Nie wiem szczerze komu to ma służyć. Na szczęście włodarze Warszawy poszli po rozum do głowy.

marcin

2014-10-20 18:57:14

Osobiście nie widzę powodu, dla którego nie miałoby być pszczół w miastach. Oczywiście wszystko musi też mieć pewne granice rozsądku. Zwróćcie chociażby uwagę na sytuację, w której pszczoły paraliżowałyby życie mieszkańców miasta.

blondynekkrk

2014-10-23 08:52:21

No pewnie jakby pojawiła się rójka to mógłby zapanować paraliż miasta. Część osób by się wystraszyła i mogła spowodować jakąś kolizję. Nie daj Boże jeszcze gdyby kogoś uczulonego użądliła pszczoła. Nie pomyślałem w ten sposób. Z drugiej strony przy pszczelarstwie miejskim nie ma się w pasiece 50 pni. Jest kilka i wydaje mi się, że można nad nimi czuwać, tak żeby do rojenia się pszczół nie doszło.

michal1972

2014-10-25 08:12:57

Gdy komuś roją się pszczoły to najzwyczajniej jest gapą. Odznaki, że coś zaczyna się dziać, ma się wyłożone jak na tacy. Artykułów na ten temat daleko nie trzeba szukać. W każdym poradniku pszczelarskim i także na tym portalu, można przeczytać, co robić aby zapobiec rójce. Przy pszczelarstwie miejskim takie sytuacje się nie zdarzają i wątpię żeby kiedykolwiek zdarzały. Nie ma też tylu pożytków aby można było trzymać kilkanaście uli.

michal-trabka

2014-10-27 15:16:40

Dla mnie to chore. Gdyby nie pszczoły to by nas nie było! Skoro są osoby chętne do pszczelarzenia w miastach i mają takie możliwości, to nie można im tego zabraniać. Wiem, że są dzikie owady zapylające w miastach. Dlaczego miałoby nie być pszczół?

Strony: 1 2

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Koktajl arbuzowo-truskawkowy z miodem

Szaszłyki z marynatą miodową

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 1.

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom