Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Prawo i marketing w pasiece

Nieprecyzyjne Prawo Polskie względem Prawa Unii Europejskiej. Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 517

Zaloguj się aby obserwować temat

JaLaCH

JaLaCH

2019-02-15 15:48:48

Determinacja HMF oraz Liczby Diastazowej w Dyrektywie Unijnej, jasno podkreśla, że obydwa parametry winny być określone po przeprocesowaniu i ewentualnym mieszaniu miodu- tj. na etapie początkowym wprowadzenia miodu do sprzedaży. (cyt. …determined after processing and blending.) Znaczy to, że jak mam zbadany HMF i L.Diastazową na początku sprzedaży, to nawet za 2,5 roku jak L. Diastazowa spadnie poniżej normy, jestem kryty i sprzedaję legalnie dalej przy potwierdzeniu właściwych warunków przechowywania.
W Polskim Rozporządzeniu jest już tylko mowa o HMF i L. Diastazowej bez żadnych dalszych szczegółów. Znaczy to, że nasze Ministerstwo Rolnictwa podtrzymuje, że stabilny HMF i super niestabilna L.Diastazowa muszą spełniać wymagania normy przez cały 3 letni okres, kiedy miód może być sprzedawany.
EFEKTY:
Jeden podmiot po zgłoszeniu wykroczenia–mający początkowe badanie HMF i LD -zostaje ułaskawiony przez IJHARS, a drugi podmiot zostaje z oskarżeniem o zafałszowanie. Przy czy oba podmioty mają aktualnie parametr Diastazy poniżej normy.
Czy Waszym zdaniem powinno się ujednolicić ten przepis, żeby jasno i klarownie wszystkich traktowano jedną miarą?

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
filmowanie wesel, video zaproszenia, podziękowania video dla rodziców Kraków i okolice Miejsce na Twoją reklamę

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.