Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Komentarze do ciekawostek

Witam rozpoczynamy już 3 dekadę września. Karmienie zimowe. Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 1530

Przejdź do ciekawostki Witam rozpoczynamy już 3 dekadę września. Karmienie zimowe.

Zaloguj się aby obserwować temat

Kryspin

2021-09-19 18:40:24

Już najwyższy czas skończyć karmienie.A i leczenie przeciwko warrozie . Zalecam co najmniej 3 razy odymiać.Ja odymiam ,dodatkowo daje paski ,oczywiście nie równocześnie.Warroza jest najbardziej w starych rodzinach. Mniej jest jej w nowych rodzinach i odkładach.Dobre są rosyjskie paski.Tabletki ukrainskie są zbyt małe i zle sie podpalają. Ale są skuteczne, tylko trzeba mieć cierpliwość do ich podpalenia.

Kryspin

2021-10-03 09:45:57

Witam.Kto ma wyściółkowane pod ulami ,Ja mam wyłożoną czarną włókninę ogrodową.Ten widzi co wypada z ula,co wynoszą pszczoły i co wypada na wyściółkę.Teraz w początkach pażdziernika jeśli zauważycie bez lotne pszczoły, trzeba natychmiast podjąć radykalny środek aby to zwalczyć. Jedyny środek to taki jaki poleca Pan Sabart.Ten środek to RAPICID.Zrobić 3 % roztwór z syropem i opryskać nim pszczoły pod powałką.Tylko to pomaga. Może są i inne środki ale ja ich nie znam.

Weź udział w dyskusji:
  Współpracują z portalem:

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Chroniąc pszczoły dbasz o siebie

Zadrzechnia fioletowa (Xylocopa violacea L.) - pszczoła samotnica

Walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Natura i Człowiek