Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Komentarze do ciekawostek

Jak robotnice mogą zablokować Matkę? Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 1863

Przejdź do ciekawostki Jak robotnice mogą zablokować Matkę?

Zaloguj się aby obserwować temat

wiercimorda

2020-07-02 17:28:15

Hej wszystkim :)
znalazłam informację, że robotnice mogą kontrolować czas wygryzienia się matki do tego stopnia, że robią dziurę w mateczniku i karmią ją tam w środku. Dzięki czemu matka nie jest otępiała zaraz po wygryzieniu, tylko gdy przychodzi na nią czas wyskakuje z matecznika jak sprężyna gotowa do walki. Tylko pytanie: skąd pszczoły wiedzą, że należy przetrzymać matkę w mateczniku? I w którym miejscu robią tą dziurkę, żeby podawać pokarm? Czemu w ogóle tak robią? Jak to się dzieje?

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Propolis - produkt pszczeli

Pszczelarz, a kto to taki?

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Ciasto orzechowe z miodem

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Zostań bohaterem pszczół

Pszczoły i pszczelarstwo trzech kontynentów - zaproszenie na wykład

Walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Natura i Człowiek