Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Komentarze do ciekawostek

Chów pszczół a pora roku Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 1318

Przejdź do ciekawostki Chów pszczół a pora roku

Zaloguj się aby obserwować temat

blondynekkrk

2016-08-29 18:02:03

To racja! Bo nawet jak ktoś chce w zimie zacząć, to może odkupić od kogoś pszczoły. Co prawda kupi "kota w worku" albo "pszczołę w ulu":) ale jak przezimują to pójdzie z górki :) No i taniej będzie bo wiosną pszczoły najdroższe.

oro54

2016-08-29 21:32:31

Najkorzystniej jest pszczoły kupić po oblocie wiosną. Oczywiście trzeba coś niecoś wiedzieć o pszczołach lub być, kupując pszczoły, z fachowcem, który oceni stan kupowanej rodziny. Nie można ulegać emocji i za bardzo słuchać zapewnień sprzedającego. W przypadku wątpliwości co do stanu ogólnego rodziny lepiej zrezygnować z zakupu, co później zaoszczędzi wielu problemów młodemu adeptowi sztuki pszczelarskiej. Moje dwie pierwsze rodziny, które nabyłem wybrał dla mnie, z oferowanych do sprzedaży wczesną wiosną, stary pszczelarz. Oj, jaka była frajda, gdy po miesiącu, po przekwitnięciu mniszka i sadów wirowałem dwie pełne nadstawki miodu. Nic tak nie zachęca do pszczelarstwa, jak pierwsze sukcesy, czego życzę wszystkim rozpoczynającym przygodę z pszczołami.

michal1972

2016-08-31 21:03:19

Ja jeszcze dodam, że bez znaczenia jest poza porą roku, także wiek przyszłego pszczelarza. Wiadomo, że najlepiej jest zacząć jak najwcześniej, ale nie zawsze jest to możliwe. Później pojawia się rodzina, praca (jeżeli pszczelarstwo traktujemy hobbystycznie), kolejne wyrzeczenia i trudniej jest się zebrać, a pamięć i zdrowie też nie to samo. Dlatego jeżeli ktoś się zastanawia jeszcze, czy pójść w tym kierunku, to serdecznie zapraszam!

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Szkolny Dzień Pszczoły

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Kaczka pieczona z miodem, jabłkami i żurawiną

Szynka miodowo-musztardowa z rozmarynem

Ryż cytrynowy z miodem