Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Komentarze do artykułów

Kwas mrówkowy - lek na warrozę Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 2840

Przejdź do artykułu Kwas mrówkowy - lek na warrozę

Zaloguj się aby obserwować temat

wieslawpaleta

2020-10-14 12:49:22

Kwas to obowiązkowa rzecz
Pozdrawiam Wiesio

Robert12

2023-07-16 10:25:26

Wiesław czy ten kwas mrówkowy stosowałeś??

Kryspin

2023-08-25 11:24:38

Witam wszystkich pszczelarzy .Pszczelarzę już 50 lat ,zacząłem kiedy nie było warozy. Waroza to jeden z największych szkodników. Zauważyłem po odymianie w tym gorącym tegorocznym lecie na warozę że w ulach nie ma prawie spadków tego pasożyta.Co jest ewenementem. Koledzy meldują podobnie w swoich pasiekach. Moim zdaniem wysoka temperatura szkodzi temu pasożytowi.A w tym sezonie pszczoły masowo wylegały na zwnatrz ula. Moje pytanie, Czy zauważyliście podobne zjawisko u siebie.

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Skuteczna ochrona roślin bezpieczna dla owadów zapylających

I Konferencja Pszczelarskiego Klubu Dyskusyjnego Pszczółka między Łodzią a Warszawą - przebieg spotkania

IV Konferencja KD Pszczółka - podsumowanie wydarzenia

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Letnia sałatka z szynką, melonem i miodem

Pasta miodowo-miętowa

Lekka sałatka z miodowym dressingiem