Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Komentarze do artykułów

Wczesny rozwój pszczół Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 515

Przejdź do artykułu Wczesny rozwój pszczół

Zaloguj się aby obserwować temat

Kryspin

Kryspin

2020-04-24 20:23:50

Tegoroczna wiosna była wyjątkowa.Wielu pszczelarzy kiedy słyszy że ja podaję ciasto już w połowie lutego i jeśli tylko pogoda umożliwia podaję pyłek Ule mam wielkopolskie ocieplane i ocieplam je dodatkowo, powałki i ciepła dennica.Nigdy nie trzymam rodzin na otartej osiatkowanej dennicy.Tego roku zakwitł u nas rzepak 8 kwietnia. Jak myślicie kto ma szanse na miód rzepakowy i z sadów ? Mam kolegę on trzyma na zimnej dennicy. Pierwszy miód będzie zbierać dopiero z akacji.Ja mam w większości rodzin prawie pełne pół nadstawki, podaje już do niektórych rodzin drugą pół nadstawkę.Mam spore wieloletnie doświadczenie tylko ciepłe ule i odpowiednie ocieplanie uli daję u nas na Opolszczyznie efekt.Ja się bardzo cieszę kiedy moje pszczoły rozpoczynają czerwienie od 15 lutego.Pszczoła potrzebuje około 50 dni od jajeczka do lotu po wziątek.Kryspin

Kryspin

Kryspin

2020-04-30 20:28:23

Witam. Ostatnio napisałem być może nie bardzo zrozumiale,przede wszystkim dla początkujących pszczelarzy. Jeśli moje matki pszczele zaczynają czerwienie 15 lutego ja się bardzo cieszę,podaję ciasto i pyłek do uli. Pszczelarze kręcą głową z dezaprobaty.Od momentu czerwienia potrzeba około 50 dni by rodziny zwiększyły swą siłę, aby mogły przynieść pożytek do ula.Przy kwitnieniu rzepaku już 8 kwietnia to od pierwszego czerwienia do 8 kwietnia jest 51 dni.Ja co roku pierwszy miód wiruję około 30 kwietnia i 5 maja.W zależności od pogody.Ciepłe ule zabezpieczają rodziny przed zaziębieniem. Kiedy następuję pożytek podaję każdej rodzinie pół nadstawki.Dziś mamy 30 kwietnia ja mam pełne pół nadstawki pszczoły zasklepiają komórki z miodem,kiedy zakończą wiruję. To może być za 2- 3 dni.

Kryspin

Kryspin

2020-05-06 06:53:10

Witam!Pierwszy miód odebrałem 4 maja.Mam też spostrzeżenie. Posiadam ule o ramce Wielkopolskiej. Natomiast ule na których gospodaruję.To ule bardzo ciepłe o grubości ścianek 7 cm. i 5,5 cm..Kiedyś było trędy mieć ule jedno ścienne.Ja też na krótko uległem tej modzie. Mam kilka uli właśnie jedno ściennych. Z tych jedno ściennych nie odebrałem ani jednej ramki.Dobrze będzie jak odbiorę coś z akacji.Rodziny rozwijają się dużo wolniej.Tak wygląda na Opolszczyznie, gdzie kwitnie rzepak w pierwszej dekadzie kwietnia.

Kryspin

Kryspin

2020-05-14 20:01:48

Witam ! Odebrałem 13 maja czysty miód rzepakowy, bo ten z 4 maja był miodem wielokwiatowym z dużą domieszką rzepakowego.Gospodaruję na ulach stojakach o ramce wielkopolskiej. Pszczoły to Buckwasty i mieszańce miejscowe.Zawsze wiosną obserwuję rozwój rodzin i z najlepiej rozwijających robię odkłady,po zakończeniu kwitnienia rzepaku. Kupuję też nowe matki Buckfast. Wszystkie matki są zmieniane co 2 lata.

Kryspin

Kryspin

2020-05-28 15:56:47

Witam.Dziś 28 maja spotkałem kolegę który hodowlę pszczół prowadzi według najnowszej mody. Jest jak to się mówi trendy.Całą zimę trzyma pszczoły na otwartej osiatkowanej dennicy. Dziś mi się przyznał, że nie odebrał jeszcze ani jednego kilograma miodu.Ja odebrałem przeciętnie od rodziny 10- 15 kg.Za chwilę będę wirował powtórnie bo nadstawki są prawie pełne, czekam tylko na zasklepienie.Jego pszczoły zjadły zimą więcej pokarmu,więcej się spracowały,póżno ruszyły z rozwojem.Takie są efekty. Na Opolszczyznie kto zasypia wczesny rozwój ten nie ma wiosennego miodu.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
Pasieki Skiba
filmowanie wesel, video zaproszenia, podziękowania video dla rodziców Kraków i okolice Miejsce na Twoją reklamę

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.