Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Komentarze do artykułów

Jak zarazić się pasją pszczelarską? Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 1902

Przejdź do artykułu Jak zarazić się pasją pszczelarską?

Zaloguj się aby obserwować temat

kizak

2016-09-01 22:28:04

kochani witajcie ja napiszę krótko ,założyłem pasiekę z zamiłowania do pszczółek każdego ranka idę do mojej jeszcze małej pasieki ipatrzę jak przeżyły noc, jak zbieraczki wylatują po pylek jak piją wodę czyli całe ich życie robię sam ule,ramki powałki dennice tatko miał 45 lat temu pasiekę ja miałem wówczas lat 12 bardzo cenię tych ludzi co spotykam i chcą się podzielić swoim doświadczeniem mieszkam koło obornik śląskich pozdrawiam.

marcin

2016-09-02 06:43:04

Cześć! Gratuluję :) Bardzo się cieszę, że poszedłeś w tym samym kierunku co Twój tata. Coraz bardziej się potwierdza, że pasja pszczelarska jest dziedziczna :)

Również cenię sobie osoby, które chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą z innymi. Ciebie również zachęcam do aktywności w tym serwisie internetowym :)

Pozdrawiam ciepło!

michal1972

2016-09-03 21:19:38

Prawda, że to jedne z najpiękniejszych uczuć codziennie odwiedzać tysiące kobiet czekających tylko na Ciebie? :) Prawdziwi pszczelarze, tacy z powołania, chętnie dzielą się swoją wiedzą z innymi. Ci, którzy widzą w tym biznes, czytają, słuchają, ale nie wypowiadają się. A szkoda. W końcu pszczelarze powinni tworzyć zwartą grupę, która wzajemnie sobie pomaga. Mam nadzieję, że mój post będzie pewnego rodzaju apelem do wszystkich, aby nie trzymali do końca życia w tajemnicy swoich doświadczeń, tylko podzielili się z innymi, czy to na łamach forum, czy jakiegoś czasopisma albo portalu. Nie ważne. Zawsze trafi to do kogoś, kto poda informację dalej!

blondynekkrk

2018-04-18 19:53:42

Chyba każdy, kto ma pszczelarza w rodzinie był choć raz kuszony by zostać pszczelarzem :) Pszczelarze to w większości pasjonaci, których z przyjemnością się słucha.

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Puchowa owsianka na różanym mleku

Pełnoziarniste placki z gruszką i miodem z pyłkiem pszczelim

Gofry drożdżowe z jogurtem greckim i miodem o smaku truskawkowo-waniliowym

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Propolis - produkt pszczeli

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Kaczka w marynacie korzennej pieczona w miodzie pitnym

Pularda w złotem kolorze z kartoflanymi kulkami

Sałatka z ogórków w zalewie octowo-miodowej na zimę