Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Gospodarka pasieczna

Sposoby na ocienienie uli Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 835

Zaloguj się aby obserwować temat

banan

banan

2015-07-06 07:35:27

koledzy, jakie macie sposoby na ocienienie uli? czy stawiacie ule bezposrednie pod rozlozystymi drzewami?

blondynekkrk

blondynekkrk

2015-07-06 15:53:45

Widziałem kilka miejsc, w których pszczelarze wykorzystują parasole, takie co są w knajpianych ogródkach. Nie wiem na ile to pomaga, ale na pewno w jakimś stopniu chroni ule z pszczołami przed słońcem.

michal1972

michal1972

2015-07-06 20:11:36

1. Przenieść ule w zacienione miejsce.
2. Wykorzystać parasole lub inne konstrukcje cieniące.

Jeżeli chcesz ulżyć pszczołom to:
3. Wykorzystuj osiatkowane dennice.
4. Zrób odstęp między beleczkami a daszkiem.

blondynekkrk

blondynekkrk

2015-07-08 16:49:58

Jeszcze wyczytałem, że pszczelarze, którzy mają małe pasieki stacjonarne dają na daszki uli mokre ręczniki. A żeby wiatr je nie zerwał, nakładają na nie cegłówki.

factis

factis

2015-07-08 21:32:11

Można wykorzystać domek dla pszczół lub pomalować daszki na biało. Dzięki temu promienie będą odbijały się od daszka, a on nie będzie absorbował ciepła.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
Pasieki Skiba
filmowanie wesel, video zaproszenia, podziękowania video dla rodziców Kraków i okolice Miejsce na Twoją reklamę

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.