Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Gospodarka pasieczna

CO PRAWDA JEST DOPIERO 20 STYCZNIA ALE RODZINY JUŻ ZACZĘŁY CZERWIENIE. Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 1969

Zaloguj się aby obserwować temat

Kryspin

2022-01-21 18:20:43

Ale od kilku dni sprawdzałem powałki w swej pasiece i co stwierdziłem. Otóż niektóre powałki są ciepłe. A to oznacza że matki pszczele rozpoczęły czerwienie. Na pewno przyczyniły się do tego ciepłe dni grudnia.Należy ocieplić ule od góry i dołu. a przy okazji sprawdzić stan pokarmu. A najlepiej podać ciasto pod powałkę.Przewidywania moje ,w tym roku zimy już w zasadzie nie będzie.Tylko przymrozki .

Kryspin

2022-02-11 17:51:36

W dniu 10 lutego pszczoły noszą pyłek z wczesnej leszczyny, niedługo tez zakwitną przebiśniegi. Potem to już wierzby i inne kwiecie.Sprawdzić czy rodziny czerwią ,podać ciasto i ocieplić jeśli czerwią.Powodzenia.

Kryspin

2022-03-15 18:41:58

Witam! 15 marca a wiosny bez przymrozków jakoś nie widać. SiłA RODZIN jak na tę porę nie jest duża, ale też wiosna z kwitnącym rzepakiem znacznie się opózni do lat ubiegłych. Oglądałem dziś rzepak jest kiepski przymrozki i susza nie sprzyjają mu.Prognozuję pierwsze kwiaty na rzepaku około 1 maja.

SJS

2022-09-15 09:38:20

W zależności od układu pogody włączam podgrzewanie uli już od końca stycznia - czasami dopiero na początku marca.
We wszystkich ulach mam termometry - koszt około 10 zł - i jeśli w jakimś ulu wskazanie jest na poziomie> 30 st C to bez względu na pogodę włączam grzanie.
Koszt grzałki samoregulującej się wkładanej przez wylotek na dennicę to około 80-130 zł.
Na Mazowszu co roku spada zimą około 15-25% rodzin pszczelich - ci co podgrzewają mają zerowy spadek rodzin...

Weź udział w dyskusji:

Ostatnio dodane posty:

Zdrowy jak Romiód! Przebadano miód z uli z recyklingu 2022
08 Grudnia 2022

Sprzedaż bezpośrednia - czy wystarczy by sprzedawać w internecie?
28 Listopada 2022

Kurs dla pszczelarzy
14 Listopada 2022

Kurs dla pszczelarzy
14 Listopada 2022

Do czego służą mateczniki?
13 Listopada 2022

Aplikacja do organizacji pracy w pasiece
07 Listopada 2022

Ostatnio dodane tematy:

Zdrowy jak Romiód! Przebadano miód z uli z recyklingu 2022
08 Grudnia 2022

Aplikacja do organizacji pracy w pasiece
07 Listopada 2022

Ostatni jesienny zabieg leczniczy
02 Listopada 2022

Kurs dla pszczelarzy
17 Października 2022

Łagodna zima zmusza pszczelarzy do schładzania uli 2019/2020
05 Października 2022

Najaktywniejsi w tym tygodniu:

1. onubiked: 1

Współpracują z portalem:

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Chleb na owsiance z miodem

Panna cotta z miodem i orzechami włoskimi

Kukurydziane bułeczki z miodem

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Skuteczność leku przeciw roztoczom Varroa destructor – Biowar 500

Dźwięki wydawane przez pszczoły miodne

Jaka powinna być dobra podkarmiaczka?