Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Gospodarka pasieczna

Ogrzewanie uli Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 4329

Zaloguj się aby obserwować temat

gstacha

2021-11-12 17:54:38

Witam. Zamierzam wejść w ogrzewanie uli. Ktoś, coś?

Kryspin

2022-01-21 18:26:47

TAK już co nieco słyszałem o ogrzewaniu uli. Jest takie pokazanie na stronie doktora Kwaska. Ogrzewanie uli zniczami. ale uwaga ,nie spalcie przy okazji pasieki.Ja tam nigdy nie robiłem eksperymentów z ogrzewaniem .Pszczelarzę już 50 lat. trzymam pszczoły w ulach ciepłych i ocieplam ule. mam silne rodziny i wiruję na oposzcyznie koniec kwietnia początek maja co roku.

Kryspin

2022-02-11 17:45:55

Witam pszczelarzy. Ogrzewanie uli w tym roku sam się rozwiązał. w dniu 10 lutego wszystkie moje rodziny dostały ciasto. Wszystkie mają ciepłe powałki to znak że czerwią .O wielkiej zimie można zapomnieć. Będą przymrozki ale ocieplonym rodzinom w ciepłych ulach nic się nie stanie. Pamiętajmy tylko o dostatecznych zapasach. Tych będzie ubywać w raz z czerwieniem.

SJS

2022-09-15 09:33:12

Kompendium wiedzy na temat podgrzewania jest tu http://pszczoly.siudalski.pl
Grzałki, producenci, wyniki grzania oraz linki do około 180 filmów z których około 100 jest na temat podgrzewania rodzin pszczelich.
W "Pszczelarstwie" w czterech ostatnich numerach - dziś jest wrzesień - są moje artykuły na temat podgrzewania.

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pszczelarz, a kto to taki?

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Daniel Borak

Daniel Borak

Autor tekstów

Właściciel gospodarstwa pasiecznego Ślężańskie Miody i serwisu partnerskiego www.slezanskiemiody.pl

Projekt Bzykająca Przyczepka

Konferencja Pszczelarska: Gospodarka Pasieczna i Wychów Matek w sezonie 2015

Projekt Bzykająca Przyczepka Edukuje

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową