Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Gospodarka pasieczna

Walce do węzy Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 1594

Zaloguj się aby obserwować temat

jkubacz

jkubacz

2017-05-15 23:08:05

Witam
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że piszę w imieniu znajomej osoby. Sam nie jestem pszczelarzem i zupełnie nie znam się na pszczołach. ;)
Chciałbym prosić o opinie na temat sprzętu jak poniżej:
http://www.ebay.com/itm/Manual-Bee-Wax-Foundation-Sheet-Mills-Machine-Comb-Foundation-Machine-86-310MM-/222340613408?hash=item33c4888520:g:NAEAAOSw5cNYS2gy
Czy warto zainwestować w takie urządzenie? Może ktoś z tego korzystał i ma jakieś spostrzeżenia? Może na coś należy zwrócić uwagę kupując takie walce?


Pozdrawiam
Jerzy

oro54

oro54

2017-05-16 20:40:01

Kupno takiego urządzenia jak walce do węzy, to dopiero czubek góry lodowej wydatków. Za nimi idzie koszt, jeżeli chcemy to robić prawidłowo i bezpiecznie, autoklawu i osprzętu dla niego. Następnie pojemniki do odlewania wysterylizowanego wosku, wypadałoby także kupić zestaw walcy gładkich potrzebnych do przygotowania woskowych półfabrykatów itd i itp. Dla średniej wielkości pasieki jest to sprawa kompletnie nieopłacalna. Korzystniej jest dawać swój zgromadzony wosk do przetworzenia go na węzę, są tacy, co to robią i nie są to znowu takie duże koszty.

begrini

begrini

2019-01-04 11:43:52

Cześć,jkubacz jest to dużo za walce a możesz taniej kupić na Ukrainie w sklepie pszczelarskim poszukaj na internecie.

blondynekkrk

blondynekkrk

2019-01-06 11:03:35

@Begrini, pytanie jak z gwarancją na taki sprzęt. Obawiam się, że raczej takowa nie istnieje. W końcu Ukraina to państwo spoza Unii Europejskiej więc obowiązują ich totalnie inne przepisy, w tym te dotyczące gwarancji na produkty.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Ostatnio dodane posty:

Wczesny rozwój pszczół
28 Maja 2020

Monitoring os w pasiekach
21 Maja 2020

Miodnia- jak zachęcić pszczoły żeby składały miód na nowe ramki z węzą
19 Maja 2020

Zachowanie matki pszczelej.
14 Maja 2020

Namolna pszczoła
14 Maja 2020

Wczesny rozwój pszczół
14 Maja 2020


Ostatnio dodane tematy:

Monitoring os w pasiekach
21 Maja 2020

Czas w pasiece
12 Maja 2020

Namolna pszczoła
10 Maja 2020

Miodnia- jak zachęcić pszczoły żeby składały miód na nowe ramki z węzą
09 Maja 2020

Zachowanie matki pszczelej.
04 Maja 2020


Najaktywniejsi w tym tygodniu:

1. Kryspin: 1

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
filmowanie wesel, video zaproszenia, podziękowania video dla rodziców Kraków i okolice Miejsce na Twoją reklamę

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.