Portal Pszczelarski

Sklep Krauz

Forum pszczelarskie - Chów i hodowla pszczół

Pierwsza pasieka Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 5805

Zaloguj się aby obserwować temat

Strony: 1 2 3 4
michal1972

michal1972

2016-05-02 14:13:45

Darku, powiem Ci, że nie warto zaczynać od 1 pnia (zasiedlonego ula). Wystarczy, że nie przyuważysz czegoś albo zbagatelizujesz sygnały i albo osypie Ci się rodzina, albo wyroi się, a Ty zostaniesz z niczym.

Jak zacząć? Zacznij od czytania. DUŻO czytania. Jeżeli masz możliwość to udaj się na praktykę do najbliższego pszczelarza. Większość chętnie pokaże Ci co należy robić. Teoria teorią, a praktyka praktyką.

Jakie koszta? 500-600 złotych za zasiedlony ul + około 2000 zł wyposażenie pasieki.

Jaka jest odległość miejsca, gdzie chciałbyś postawić ule od osiedla mieszkaniowego? Co to jest za las? Czy jest to teren ogrodzony i nie będziesz mieć nieproszonych gości z lasu? Czy są gdzieś pożytki (drzewa, krzewy i byliny, które nektarują i/lub dają pyłek)? Co to jest i jak dużo ich jest?

Jeżeli miałbyś zaczynać od 1 pnia to ja bym sobie szczerze darował. Nie wiem czemu miałoby to służyć. Lepiej zacząć od 5. Niewiele większy koszt a większa szansa, że coś z tego będziesz mieć.

blondynekkrk

blondynekkrk

2016-05-03 10:54:46

Dariusz wcześniej sam myślałem, że jeden ul wystarczy. Okazuje się, że tutaj mi wytłumaczono, że lepiej jest więcej na start bo wtedy Twoje błędy zostaną "wybaczone" (będziesz mieć kilka szans). Druga rzecz to to, że narobisz się tyle samo przy pięciu ulach co przy jednym. No i też więcej miodu będziesz mieć.

Tutaj był temat postawienia uli na własnej działce i przeszkadzających pszczół innym osobom: http://www.portalpszczelarski.pl/forum/gospodarka_pasieczna/676/ustawianie_uli_na_wlasnej_dzialce.html To trzeba wziąć pod uwagę. Nie wszyscy lubią pszczoły...

DariuszKucharczyk

DariuszKucharczyk

2016-05-04 12:27:05

Dzięki Wam za odpowiedź i cenne rady.
Las jest Państwowy sosna - brzoza. Do tego czasu poczytałem, że odległość od ogrodzeń (granicy działki) do pasieki musi być min.10m, to już moja lokalizacja przekreśla moje plany. Szukam na razie lokalizacji po znajomych i rodzinie.
Jeśli chodzi o praktykę to pomagałem mojemu wujkowi przy pszczołach, dokarmiałem, usuwałem czerwie królowych, eliminowałem trutnie, wybierałem ramki z miodem, no i zawsze kurzyłem :)
Zaraziłem się od wujka pasją, niestety wujek nie żyje już sporo czasu, a u mnie wraz z pozyskaniem swojej działki i domu, pasja powraca ze wzmożoną siłą.

blondynekkrk

blondynekkrk

2016-05-05 19:32:28

Może się jeszcze uda :) Trzeba być dobrej myśli :) A nie myślałeś aby wydzierżawić kawałek ziemi od Lasów Państwowych albo wojska?

DariuszKucharczyk

DariuszKucharczyk

2016-05-05 20:03:06

Na razie to zbieram wszystkie informacje o ewentualnym ryzyku miejscówce i niezbędnej wiedzy, a pewnie decyzja o ewentualnym wynajmie przyjdzie sama. Wychodzę z założenia, że nic na siłę, ale dzięki za podpowiedź, wezmę ja pod uwagę.

blondynekkrk

blondynekkrk

2016-05-05 21:29:43

Polecam się na przyszłość! ;) Ewentualnie można pogadać z jakimś rolnikiem. Być może znajdzie się taki, co chętnie udostępni za darmo część pola, w zamian za to, że będzie mieć większe plony. Może w tym kierunku też warto iść.

rosaatra

rosaatra

2016-06-30 16:11:44

W sklepie dla pszczelarzy znajdziesz wszystko, co potrzebne do rozpoczęcia i obsługi pasieki, miodarki, ule, dozowniki itp. Produkty mają naprawdę wysoką jakość. Polecam

DariuszKucharczyk

DariuszKucharczyk

2016-06-30 16:26:53

Dzięki, jak tylko będę miał rozsądne miejsce do postawienia ula/uli to na pewno będę się rozglądał za wszelkim potrzebnym sprzętem.

Strony: 1 2 3 4

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Ostatnio dodane posty:

Pierwsza pasieka
19 Listopada 2019

Pierwsza pasieka
19 Listopada 2019

Pierwsza pasieka
19 Listopada 2019

Pierwsza pasieka
19 Listopada 2019

Zakładanie pasieki – od czego zacząć?
19 Listopada 2019

Inteligentne Ule - Aplikacja Mobilna
20 Października 2019

Ostatnio dodane tematy:

Inteligentne Ule - Aplikacja Mobilna
20 Października 2019

Nadstawki ul Warszwski poszerzany
15 Października 2019

Uczulenie
26 Sierpnia 2019

Wóz/pawilon pszczelarski/pasieczny - prośba o opinie
25 Sierpnia 2019

Miodarka kasetowa
22 Sierpnia 2019

Najaktywniejsi w tym tygodniu:

1. Pszczolka01: 5

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
filmowanie wesel, video zaproszenia, podziękowania video dla rodziców Kraków i okolice Miejsce na Twoją reklamę

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.